HANA/EDITH

HANA/EDITH

Těsně před Vánoci, 16. prosince 2016, spatřilo světlo světa nové CD s názvem “HANA/EDITH“. Na konci roku Edith Piaf (100 let od narození) se tak budete moci zaposlouchat do nejznámějších šansonů Edith Piaf v kouzelném podání nositelky Ceny Thálie Hany Fialové a orchestru operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského pod taktovkou Marka Prášila. Speciálním hostem alba je zpěvák Martin Chodúr. Mezi svátky, 29. prosince, pak během slavnostního představení Edith a Marlene proběhne křest nového CD s autogramiádou.

„Na albu zazní celkem devět písní, mezi nimi také legendární La vie en Rose, Mon Dieu, Milord či Non, je ne regrette rien,  které diváci znají právě z ostravské inscenacie Edith a Marlene. Ta se již čtvrtou sezónu hraje s ohromným úspěchem na jevišti Divadla Jiřího Myrona. Speciální host alba Hana/Edith zpěvák Martin Chodúr nazpíval s Hanou Fialovou duet A quoi ça sert l’amour z repertoáru Edith Piaf,“ uvádí šéf souboru opereta/muzikál Patrick Fridrichovský. Nové CD Hana/Edith bude k zakoupení v předprodeji NDM, během představení a také na internetu, prostřednictvím vydavatelství Stylton.

Hana Fialová je opavskou rodačkou.  Vystudovala operní zpěv na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Od mládí ráda zpívala country, byla sólovou zpěvačkou kapel Uragán, Tyrkys a dívčí skupiny Red Hats, se kterou koncertovala u nás i v zahraničí, vystupovala v televizi a vydala dvě profilová CD. Od roku 2003 je členkou souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského. Už od začátku jí byly blízké především muzikály. Ráda vzpomíná na Camelot (Elein), Zvonokosy (Ženy), Sugar – Někdo to rád horké (Sugar Cane) a Hello, Dolly! (Irena Molloyová). V roce 2010 vytvořila titulní roli v muzikálu Marguerite Alaina Boublila a Michela Legranda, za níž byla nominována na Cenu Thálie. Poté následovaly další významné role: Gita v Pardon My English, Eliška v Noci na Karlštejně, Marfuša v Mrazíkovi, Betty v muzikálu Fantom Londýna. Jako jediná česká zpěvačka zazářila hned v pěti hlavních rolích muzikálů Andrew Lloyd Webbera: Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť (Vypravěčka), Evita, Sunset Boulevard (Norma Desmond), Jesus Christ Superstar (Máří Magdaléna), Kočky (Grizabella), tuto roli uvedla poprvé na jevišti Nové scény Bratislava. Diváky si podmanila ztvárněním Edith Piaf v hudebním dramatu Évi Pataki Edith a Marlene. Za tento mimořádný herecký výkon získala Cenu Thálie 2014.

V NAŠEM MAGAZÍNU PROBĚHNE PO NOVÉM ROCE SOUTĚŽ O NOVÉ CD HANA/EDITH!

edith-2

Foto: NDM Ostrava