Stanislava Topinková Fořtová

Stanislava Topinková Fořtová

Nové vedení muzikálového souboru Divadla J.K. Tyla Plzeň přináší divákům další překvapení – od 17. prosince se v titulní roli legendárního muzikálu Hello, Dolly! nově objeví hvězda plzeňského muzikálu Stanislava Topinková Fořtová. Alternovat bude dosavadní představitelku Zuzanu Krištofovou, která v inscenaci režiséra Tomáše Juřičky účinkuje již od její premiéry v dubnu 2015. Topinková Fořtová se s rolí neodbytné, ale zároveň okouzlující dohazovačky nesetkává poprvé – Dolly totiž ztvárnila již v předchozí inscenaci z roku 1997 v režii Petra Novotného. Tehdy jsme o jejím výkonu psali:

„Stáňa Fořtová, výborná po herecké, pěvecké i pohybové stránce, se velkého úkolu zhostila s úspěchem a právem ji můžeme zařadit mezi nejznámější české představitelky Dolly Leviové – Nelly Gaierovou, Laďku Kozderkovou a nejnověji Jitku Molavcovou. Zdar inscenace přitom  bývá z velké části právě v rukou titulní hrdinky, takže můžeme s určitou patriotickou hrdostí konstatovat – Plzeň má svoji Dolly! (Vítězslav Sladký, Plzeňský deník z 14. března 1997).

Své rozhodnutí obsadit Dolly nově také domácí hvězdou vysvětluje šéf muzikálového souboru DJKT Lumír Olšovský slovy: „Postavu Dolly mám s osobností Stáni Fořtové prostě spojenou. Kdykoli se o tomto muzikálu mluví, vybavím si právě ji. A tak jsem rád, že je zpět. Nějakou dobu se sice snažila žít v ústraní, ale myslím, že je nejvyšší čas, aby se zase vrátila do ruchu velkoměsta. Jsme pyšní, že Stáňa Topinková Fořtová je členkou našeho muzikálového souboru a že ji můžeme divákům znovu představit v její mistrovské roli. V podstatě jsme jen čekali, až krejčové ušijí šaty. Je to takový náš  vánoční dárek našim věrným divákům.“

Stanislava Topinková Fořtová se v titulní roli představí mimo jiné i na obou silvestrovských představeních Hello, Dolly! od 15 a 19 hodin ve Velkém divadle, kdy kromě příchodu nového roku oslavíme i jubilejní padesátou reprízu muzikálu.

Foto: Pavel Křivánek