S velkým úspěchem skončil čtvrteční benefiční koncert s názvem Pocta Petru Mukovi, který se konal v pražském muzikálovém divadle Broadway, během kterého v podání špiček naší pop-music zaznělo na dvě desítky hitů tragicky zesnulého zpěváka.

Původní myšlenkou bylo pomoci dcerám Petra – nikoliv jen nejmladší Noemi. Ty starší ovšem pomoc odmítly s tím, že jsou dospělé a soběstačné. Proto se producent Oldřich Lichtenberg po dohodě s Evou Mukovou rozhodl, že se výtěžek, který činí 100 tisíc korun, rovným dílem rozdělí mezi Noemi a sbírkový projekt Pomozte dětem, organizovaný Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí.

Průvodci večera byli Bára Basiková a Petr Kolář, kteří se na pódiu vystřídali s dalšími kolegy – zazpívali například Daniel Hůlka, Leona Machálková, Ilona Csáková, Kamil Střihavka, Petr Janda, Helena Vondráčková, Vilém Čok, Marian Vojtko, Kamila Nývltová, Janek Ledecký a další.

Celý playlist Pocty Petru Mukovi byl složen z hitů, které předčasně zemřelý zpěvák zpíval jak se skupinami Shalom a Oceán, tak sólově. Zbytek písní patřil muzikálové tvorbě, na níž se zpěvák podílel. Kromě Mony Lisy to byly i muzikály Johanka z Arku, Kleopatra či Galileo. Z nově připravovaného muzikálu Kat Mydlář, ve kterém měl Petr Muk účinkovat v úloze Jana Jessenia, zazpíval Daniel Hůlka píseň Právo mám.

V průběhu večera pak ředitel hudebního vydavatelství EMI Vladimír Kočandrle předal Evě Mukové ZLATOU DESKU za prodej posledního Petrova alba „V BLUDIŠTI DNŮ“. Kromě ní si ZLATÉ DESKY odnesli také hudebník Luděk Fiala a textař Jan Dvořák, kteří s Mukem na albu spolupracovali. Koncertu se osobně zúčastnila vdova Eva Muková s dcerou Noemi, takže sálem zněly nejen krásné písně, ale také hluboké emoce.

Foto: Martin J. Polák (snímky laskavě poskytla produkce Divadla Broadway)