Od 24. února letošního roku popravuje odsouzence kat Mydlář v pražském Divadle Broadway. Minimálně divácky úspěšná stejnojmenná muzikálová show začátkem listopadu přivítá svého stotisícího návštěvníka a podobně dobře si vede i CD Kat Mydlář, které spatřilo světlo světa letos v březnu a již po půl roce je zlaté. Zlatou desku za úspěšný prodej předalo tvůrcům muzikálu vydavatelství Popron Music, stálý vydavatelský partner Divadla Broadway a společnosti Cleopatra Musical. Slavnostní předání se uskutečnilo včera v pražském Bontonlandu Megastore. Zároveň tu bylo pokřtěno 2CD Kata Mydláře s názvem De luxe Edition.

Dvojdisková verze přináší hned několik novinek. Především obsahuje čtyři písně z muzikálu, v nichž Michal David nazpíval part Jana Jessenia, Jana Mydláře a Jana Jessenia mladšího. V autorově podání tyto písně diváci na jevišti nikdy neuslyší a tudíž se jedná o zajímavou hudební raritu. Na CD je dále i vyprávění o postavách a historickém pozadí příběhu titulního hrdiny se scénickou hudbou z muzikálu. Herec Pavel Soukup provede posluchače osudy Jana Mydláře, Jana Jessenia, Eduarda Kelleyho a císaře Rudolfa II. podle historických pramenů. Vznik tohoto bonusu je reakcí na přání mnoha fanoušků, kteří projevují zájem i o instrumentální a scénickou muzikálovou hudbu.

O včerejší slavnostní program se v největší z osmnácti prodejen Bontonlandu Megastore na Václavském náměstí, kde bylo vybudováno zvukové a světelné jeviště, postaral Daniel Hůlka, když zazpíval píseň Právo mám, a trio Josef Vojtek, Marian Vojtko a Láďa Spilka, kteří přidali hit Stárnutí zrádné.

Zatímco na křtu prvního CD nechybělo mládě tygra, zdálo by se, že vymyslet ještě něco originálnějšího už není možné. Tvůrci v čele s producentem Oldřichem Lichtenbergem ale přišli s dalším “zvířecím nápadem” – na místě kmotra se objevilo čínské prase a písničky z oblíbeného muzikálu byly pokřtěny jeho prostřednictvím. Prasátku se ovšem za jeho službu dostalo velké pocty – jelikož dosud nemělo jméno, od včerejška se může jako zřejmě jediné prase na světě chlubit jménem mistra popravčího, Kata Mydláře.

Foto: Martin J. Polák (snímky laskavě poskytla produkce Divadla Broadway)