V pátek 10. 12. 2010 a v sobotu 11.12.2010 mohli diváci navštívit v Plzni na zimním stadionu ČEZ Arena muzikál Mrazík na ledě. Celé představení trvalo dvě a půl hodiny včetně půlhodinové přestávky.

Jiřina Bohdalová jako vypravěčka uvedla diváky do děje pohádky Mrazík za doprovodu projekcí. Příběh byl téměř totožný se stejnojmennou ruskou pohádkou. Nastěnka (Kateřina Beránková) musela poslouchat rozkazy macechy a nevlastní sestry Marfuši stejně, jako její tatínek. Ivánek (Otto Dlabola) z jiné vesnice se vydal do světa, aby si našel nevěstu, ale kvůli své neuctivosti ke starším lidem a zahleděnosti do sebe ho Dědeček Hříbeček proměnil v medvěda. V téhle podobě musel vykonat dobrý skutek, aby se opět stal člověkem. To ale nebyl jednoduchý úkol. Mnoho lidí svou podobou vyděsil. Naštěstí potkal starou babičku, které pomohl dostat se zpět do své chatrče. Slepé ženě bylo jedno, jak vypadá a ocenila jeho pomoc. Nastěnka se zatím toulala lesem, kam ji musel, na příkaz macechy, odvézt její tatínek. Tam ji našel Děd Mrazík a vzal ji s sebou do ledového paláce. Ivánek ji zatím marně hledal. Ptal se baby Jagy, která ale místo pomoci poslala za Nastěnkou kocoura. Ten ji nalákal k Mrazíkově berle Mrazilce a dívka usnula ledovým spánkem. Ivánek potkal Mrazíka a vrátil se s ním domů pro zapomenutou berlu. Ivánkova láska probudila Nastěnku, kterou si vzal za ženu. Od Mrazíka dostali bohaté věno. Když to uviděla Marfuša, nechala se také odvézt do lesa. Ale protože byla zlá a toužila jen po bohatství, dostalo se jí akorát ostudy a výsměchu.

Velice zajímavě ztvárněné vedlejší role, jako například pejsek Ťapka a jiná zvířata, muzikál skvěle dotvářela. Zaujmout mohly sestavy mnoha účinkujících svou dokonalou sehraností, precizností a originální choreografii. Úchvatné krasobruslařské výkony ukázaly příběh ze zcela jiného úhlu, než filmová pohádka, kterou zná snad každý z nás. Myslím, že všem na stadionu, dětem i dospělým, se představení líbilo a budou na něj rádi vzpomínat. Působivě vyznělo, když účinkující vyjadřovali pohybem to, co jsme slyšeli z reproduktorů. Atmosféru skvěle dotvářely světelné efekty, spolu s promítaným prostředím na pozadí, nápaditě zpracovanými kulisami a krásnými kostýmy. Představení zcela jistě není určeno jen dětem, i když rodiče a jejich ratolesti tvořili hlavní část publika. Originální pojetí známého děje nápaditě zpestřují líbivé písně v podání mnoha hvězd české pop-music, které vyjadřují danou část scénáře.

Foto: Produkce muzikálu Mrazík na ledě