Ve čtvrtek 2. prosince se v pražském muzikálovém divadle Broadway uskutečnila první tisková konference k připravovanému novému muzikálu Michala Davida Kat Mydlář, jehož premiéra se uskuteční 24. února příštího roku. Známý hudebník ke spolupráci přizval tradičně textaře Lou Fanánka Hagena a režiséra, choreografa a scénáristu Libora Vaculíka. Rovněž většina hlavních rolí je obsazena tradičními hvězdami divadel Broadway a Hybernia. Novou tváří produkce se stává herečka Ivana Jirešová, která se stala celebritou zejména díky roli ztřeštěné barmanky Lucky v TV seriálu Ordinace v Růžové zahradě.

Po obsazení Jirešové do Kata Mydláře se ihned objevily spekulace, jak je na tom vlastně se zpěvem. Málokdo totiž ví, že muzikálový debut má sympatická herečka dávno za sebou. Už v roce 2002, kdy ještě nebyla mediálně známá, si ji vyhlédl v libereckém divadle režisér Roman Meluzín a obsadil ji do hlavní role Lízy Doolittleové v plzeňské inscenaci muzikálu My Fair Lady. Následně si zahrála také Morganu v muzikálu Excalibur.
Na nový projekt se Ivana Jirešová už těší:
„Prozkoušel mě sám Eduard Klezla a pokud mne do muzikálu doporučil, samozřejmě to beru. Vždycky jsem zvládala víc zaměstnání, když jsem pracovala v redakci, hrála jsem. Teď mám seriál, divadlo, přidávám muzikál a kdyby přišla nějaká zajímavá nabídka z činohry, nebránila bych se. Čím víc práce, tím lépe,“ tvrdí oblíbená herečka, která v muzikálu získala roli Mydlářovy manželky Bětušky.

Druhým objevem Kata Mydláře bude vycházející hvězda slovenské hudební scény Alžbeta Bartošová. Jak nám sdělila tisková mluvčí Divadla Broadway Martina Jandová, celý autorský tým i produkce divadla v čele s Oldřichem Lichtenbergem jsou pochopitelně velmi pyšní, že se v novém díle diváci znovu setkají s většinou stálic Divadla Broadway, jakými jsou beze sporu Daniel Hůlka, Josef Vojtek, Petr Kolář, Marian Vojtko, Tomáš Trapl, Ilona Csáková, Kateřina Brožová, Marta Jandová, Kamila Nývltová či Radka Fišarová. Zkoušky budou probíhat počínaje druhým prosincovým dnem pod režijní taktovkou režiséra Libora Vaculíka celé tři měsíce.

KAT MYDLÁŘ

Hudba: Michal David
Námět: Libor Vaculík, Oldřich Lichtenberg
Scénář: Libor Vaculík
Texty: Lou Fanánek Hagen
Choreografie a režie: Libor Vaculík
Scéna: Michael Klang
Kostýmy: Roman Šolc
Hudební nastudování: Eduard Klezla

Osoby a obsazení:

Jan Mydlář (chrudimský, později pražský kat):
Daniel Hůlka, Marian Vojtko, Bohuš Matuš

Jan Jessenius (Mydlářův spolužák a přítel):
Petr Kolář, Jan Toužimský, Ladislav Spilka

Magistr Eduard Kelley (alchymista, vypravěč):
Josef Vojtek, Bohouš Josef

Ferdinand Vaňura (Adamův bratr, chrudimský purkmistr):
Martin Pošta, Vilém Čok, Tomáš Trapl

Jan Jessenius mladší:
Tomáš Beroun, Daniel Barták

Dorotka (Mydlářova první láska):
Marta Jandová, Alžbeta Bartošová, Radka Fišarová

Bětuška (Mydlářova manželka):
Luďka Kuralová, Markéta Procházková, Ivana Jirešová

Žofie Pešanová (hospodyně A. Vaňury, pak manželka jeho bratra):
Ilona Csáková, Kateřina Brožová, Olga Lounová

Mandalénka (Mydlářova a Dorotčina dcera):
Zdenka Trvalcová, Lucie Černíková, Kamila Nývltová

Foto:
1, 3, 4) Martin J. Polák – tisková konference v Divadle Broadway
2) Pavel Křivánek – Ivana Jirešová a Bronislav Kotiš v muzikálu My Fair Lady, DJKT Plzeň 2002

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal