Než se pustíme do naší další čtenářské soutěže, musíme vám oznámit, kdo uspěl v předcházejím klání o CD Jana Kříže SEČTENO PODTRŽENO. Tentokrát jsme losovali hned tři výherce, vlastně výherkyně, kterými se stávají
JANA VOVSOVÁ, MARKÉTA ZOUNOVÁ A MONIKA BRABCOVÁ,
které nejenže správně odpověděly, že Jan Kříž momentálně vystupuje mj. v muzikálu Pomáda, ale také se na ně usmálo štěstí při losování. Zatímco nás potěšil velký zájem o soutěž, Honzovi Křížovi, který osobně ceny do soutěže věnoval, udělá jistě radost skutečnost, že 94% soutěžících byly tentokrát ženy a dívky.

Vylosovaným blahopřejeme a pro ostatní zde máme další lákavou cenu – budeme soutěžit o CD zpěváka, spisovatele, výtvarníka, hudebního skladatele a spolupracovníka naší redakce Richarda Pachmana s názvem NOTRE DAME s osobním věnováním umělce! Volné pokračování předchozího historického románu Richarda Pachmana Útes líčí příběhy členů francouzské šlechtické rodiny de Navarre ve 2. polovině 16. století. Poutavé propojení románu historického, dobrodružného, filosofického a romantického nás zavádí do středověké Francie, Španělska, Egypta, Indie, Čech a Anglie. V příbězích Piera a Francise de Navarre se mimo jiné setkáváme s anglickou královnou Alžbětou Velikou, význačným francouzským králem Jindřichem IV. Navarrským, s alchymisty Johnem Dee a Edwardem Kelly a mnoha dalšími.
Projekt NOTRE DAME vyšel jako román knižně a Richard s ním zároveň vystupuje jako s multimediálním představením, z kterého jsou právě písně na zmíněném CD. Jedná se již o čtvrtou autorovu knihu a 28. CD.

TENTOKRÁT SE VÁS PTÁME, JAK SE JMENUJE MUZIKÁLOVÉ ORATORIUM, JEHOŽ JE RICHARD PACHMAN AUTOREM:

1) FRANTIŠEK Z ASSISI
2) MISTR JAN HUS
3) MOJŽÍŠ

Svoji odpověď spolu s emailovým spojením napiště jednoduše do komentáře pod článkem. Odpověď ani mailová adresa se nezobrazí ostatním uživatelům a přístup k nim má pouze administrátor webu. Na vaše tipy čekáme tentokrát do páteční (údajně poslední) půlnoci 21. prosince 2012!

Foto:
1) Repro redakce
2) Josef Hrubý