Po krátké koncertní pauze přichází Richard Pachman s novým projektem NOTRE DAME, který zahrnuje původní historický román, nové CD i nové videoklipy a písně, které budou poprvé představeny 8. června v Praze.

Volné pokračování předchozího historického románu Richarda Pachmana Útes líčí příběhy členů francouzské šlechtické rodiny de Navarre ve 2. polovině 16. století. Poutavé propojení románu historického, dobrodružného, filosofického a romantického nás zavádí do středověké Francie, Španělska, Egypta, Indie, Čech a Anglie. V příbězích Piera a Francise de Navarre se mimo jiné setkáváme s anglickou královnou Alžbětou Velikou, význačným francouzským králem Jindřichem IV. Navarrským, s alchymisty Johnem Dee a Edwardem Kelly a mnoha dalšími.
Vydává nakladatelství Knihovnice.cz. Prezentace knihy bez účasti autora na knižním veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti 17. až 20.5. 2012. Křest knihy a alba proběhne 8. června v pražském hotelu Clarion Congress Centre od 19 hodin.

Hudba ke čtení knihy Notre Dame koresponduje s dějem románu. Obsahuje česky, francouzsky, latinsky a anglicky zpívané skladby, stejně jako orchestrální melodie v podání Richarda Pachmana, Dity Vích Hořínkové, houslisty Vladimíra Kirikova, flétnisty Tomáše Johančíka, perkusionisty Tomáše Reindla, Komorního sboru Mistra Jakoubka ze Stříbra a dalších. Kromě Pachmanových autorských skladeb inspirovaných dějem románu a především renesanční Francií a Anglií obsahuje rovněž dotek 16. a 17. století prostřednictvím zhudebněného textu Williama Shakespeara, skladby Claudina de Sermisyho i dvou písní z pera anglického krále Jindřicha VIII. Tudora.

Příznivci Richarda Pachmana se mohou těšit na již 28. CD a čtvrtou knihu známého hudebníka, zpěváka, spisovatele a výtvarníka.

Foto: Josef Hrubý