Když jsme před více než týdnem vyhlašovali naší soutěž o CD s výběrem muzikálových melodií Zdeňka Petra z Filosofské historie a Pana Pickwicka, netušili jsme, že o tyto historické nahrávky bude bojovat rekordní počet soutěžících. Proto jsme se rozhodli účastníkům věnovat hned dvě uvedená CD, která laskavě věnovala společnost RADIOSERVIS a.s. Dnešními výherci jsou Miluše Kyptová a Jindřich Heyduk. Blahopřejeme a jen pro pořádek dodáváme, že původní Filosofskou historii napsal Alois Jirásek a tudíž správně odpověděl ten, kdo zvolil odpověď A.

Před krátkou dobou muzikálové fanoušky potěšila zpráva o novém CD se skladbami Karla Svobody “Já tu stojím dál”. Raritní album vychází díky vstřícnosti jeho syna Petra tři roky po skladatelově tragickém skonu a nalézáme na něm řadu dosud nevydaných písní v originální interpretaci samotného autora. V některých skladbách se prezentuje jen jako klavírista, v dalších i jako zpěvák. Všechny obdivovatele muzikálového žánru jistě potěší nejen písně z muzikálů Dracula a Golem v původních verzích, ale zejména pět instrumentálních melodií z nerealizovaného muzikálu Marie Antoinetta a čtyři již zaranžované songy z popové opery Rasputin, která se jevištního provedení rovněž už nedočká. Zde zaznívá kromě hlasu Karla Svobody i zpěv Petra Koláře a Daniela Hůlky. Je známo, že Svoboda na této opeře pracoval s jedním velmi známým zahraničním muzikálovým libretistou – a my se vás ptáme na jeho jméno.

Byl to:

a) Tim Rice
b) Michael Kunze
c) Jack Murphy

Chcete-li získat do své fonotéky novinkové CD Karel Svoboda: JÁ TU STOJÍM DÁL, svoji odpověď spolu s emailovým spojením napiště jednoduše do komentáře pod článkem, a to do půlnoci v pondělí 22. února 2010. Váš tip se nezobrazí ostatním uživatelům a přístup k němu má pouze administrátor webu.

NAHRÁVKU DO SOUTĚŽE POSKYTLO VYDAVATELSTVÍ EMI CZECH REPUBLIC. Děkujeme.

Foto: Archivní snímek Karla Svobody a přebal CD Já tu stojím dál