Vážení čtenáři,

při pohledu z okna to již vypadá přece jen nadějněji. Byť se paní zima nechce vzdát své vlády, sluníčko už sem tam ukazuje svojí tvář a nám svítá nová naděje – že blbé počasí může vydržet v nejhorším případě jen měsíc, dva, a pak nás čeká ta příjemnější polovina roku. Jak praví přísloví: “Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem.” A za kamny je to určitě příjemnější s nějakou dobrou muzikou. Ještě příjemnější je, je-li ta muzika zadarmo… A proto jsou tu naše soutěže. V té minulé se nám opět sešlo přehršel správných odpovědí, neboť pro většinu z vás nebylo žádným tajemstvím, že na nedokončeném muzikálu Rasputin pracoval Karel Svoboda s nejúspěšnějším muzikálovým libretistou kontinentální Evropy, Michaelem Kunzem. Z našeho losování pak vyšla vítězně Naďa Havířová z Prahy, která se může těšit na CD s originálními verzemi písní Karla Svodody JÁ TU STOJÍM DÁL, které do naší soutěže laskavě věnovalo vydavatelství EMI Czech Republic. Gratulujeme.

A nebyli bychom to snad ani my, abychom pro vás hned nepřichystali další lahůdku. A tou je zbrusu nové CD z produkce Městského divadla Brno Šumař na střeše, tentokrát hned ve dvou exemplářích. Toto dílo, ve světě hrané také pod názvem Anatěvka, patří k nejslavnějším muzikálům světové divadelní historie. Se svými 3242 reprízami se ve své době stalo dokonce nejhranějším dílem Broadwaye a získalo celou řadu cen. V MdB měl Šumař premiéru v roce 2006 a nyní vyšel výběr písní z tohoto kultovního muzikálu také na CD. Skladeb na něm najdete rovných 15 a v titulní úloze Tovjeho se na nahrávce vystřídají oba jeho představitelé, Zdeněk Junák i Ladislav Kolář.

Pokud chcete mít toto album ve své sbírce, stačí odpovědět na naší otázku a zároveň mít trochu toho “pokakanýho štěstíčka,” jak se zpívá v jednom konkurenčním muzikálu…. Takže:

Kdo režíroval divadelní inscenaci muzikálu Šumař na střeše v MdB v roce 2006?

a) Stanislav Moša
b) Gustav Skála
c) Pavel Fieber

Svoji odpověď spolu s emailovým spojením napiště jednoduše do komentáře pod článkem, a to do nedělní půlnoci 14. března 2010. Váš tip se nezobrazí ostatním uživatelům a přístup k němu má pouze administrátor webu.

CENY DO SOUTĚŽE POSKYTLO MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO. Děkujeme jeho tiskové mluvčí, paní Lucii Broučkové.

Foto: Jef Kratochvil