Jak jsme již uvedli několikrát, léto i v našem magazínu patří cestování. Zatímco v minulé soutěži jsme vás zvali na historickou exkurzi do starověkého Egypta, tentokrát se vypravíme na jihozápad Francie, přesněji do městečka Zvonokosy v beaujolaiském kraji. Ale nepředbíhejme… V první řadě vám musíme prozradit, kdože na základě správné odpovědi, že bůh RE je bohem Slunce, získá novinkové album Richarda Pachmana EGYPT. Na pořádnou dávku esoterické hudby se tentokrát může těšit Marian Rohoška st.

A proč se dnes vypravíme právě do Zvonokos? Inu proto, že muzikálový přepis slavného humoristického románu Gabriela Chevalliera z pera hudebního skladatele Jindřicha Brabce a libretisty Petra Markova stále patří k tomu nejlepšímu, co česká autorská muzikálové dílna dosud publiku nabídla. Domníváme se , že by byla věčná škoda, aby zejména mladší generace diváků toto dílo, které se momentálně bohužel v žádném českém divadle nehraje, nepoznala, takže jeho nahrávku do soutěže věnuje přímo naše redakce.

Třináct písní v podání Laďky Kozderkové, Ladislava Županiče, Hany Talpové, Karla Hály, Nadi Urbánkové nebo Evy Pilarové pochází z inscenace Hudebního divadla v Karlíně /premiéra 9.dubna 1983/ a původně je vydal Supraphon v roce 1987. Z Karlína se tento muzikál rozletěl do Brna, Plzně i Ostravy, aby se na domovskou scénu, tentokrát již v režii renomovaného Petra Novotného, vrátil znovu v roce 2001. Na CD najdete největší hity z hudební komedie Zvonokosy, jako např. Bonviván, Hřešila nestyda, Jen nám dejte šanci, Ať žije truňku král i velmi známou Píseň o smrti nevinného blázna.

Pokud máte o CD ZVONOKOSY zájem, pokuste se odpovědět na velmi záludnou otázku, okolo jakého problému se děj muzikálu točí:

a) stavba obecního záchodku
b) stavba vinného sklípku
c) stavba jaderné elektrárny Dukovany

Svoji odpověď spolu s emailovým spojením napiště jednoduše do komentáře pod článkem, a to do půlnoci v neděli 15. srpna 2010. Váš tip se nezobrazí ostatním uživatelům a přístup k němu má pouze administrátor webu.