Muzikál Rocky Praha

Už dnes vyrazí do boxerského ringu poprvé v Praze Rocky. Stane se tak v muzikálové adaptaci nesmrtelného amerického filmu na jevišti Kongresového centra. Známe obsazení premiéry!

Show plnou adrenalinu produkuje tým úspěšné české verze Mamma Mia! ve spolupráci se Stage Entertainment. Režií českého zpracování je pověřen německý režisér Christoph Drewitz, který se podílel také na verzích muzikálu Rocky pro Broadway a Hamburk. Muzikál do češtiny přeložil Michael Prostějovský. Jen hitparádová píseň „Eye of the Tiger“ zazní v originále. „Je to prostě ikonický song. Před podobnou volbou jsme stáli už v Německu. Zkusili jsme to v němčině a píseň prostě neměla tu sílu,“ vysvětluje režisér Drewitz.

Muzikál Rocky, inspirovaný slavným filmem se Sylvestrem Stallonem z roku 1976, byl napsán pro německý Hamburg, kde sklidil strhující úspěch. Následně si s dílem autoři a producenti troufli v roce 2014 na Broadway (divadlo Winter Garden). Přes obrovskou reklamu a vlídné kritiky (pro broadwayské publikum většinou směrodatné), se titul udržel na repertoáru pouhých pět měsíců a počet repríz se zastavil na čísle 188. Přitom například recenzentka Variety Marilyn Stasiová napsala: „Brilantní inscenace. Když přichází ten velký souboj, publikum je nažhavené, zvláště ti, co sedí v prvních dvanácti řadách a jsou odvedeni ze svých sedadel na pódium a posazeni na tribunu, kde mají hrát dav na zápase.“ Chválu si vysloužili i herci Andy Karl (Rocky) a Margo Seibertová (jeho láska Adriana). Americké diváky možná zklamalo, že se divadelní Rocky v podání Andyho Karla dost lišil od toho filmového. I tak muzikál získal čtyři nominace na Tony Awards, ze kterých proměnil jednu, za scénografii.

V titulní roli se budou alternovat Kryštof Michal, Jan Kříž a Peter Pecha. V dalších postavách se představí Hana Holišová, Milan Šteindler, Vojtěch Bernatský, Robert Záruba, Markéta Procházková, Roman Vojtek nebo Michaela Nosková.

Režisér Christoph Drewitz slibuje, že pražská verze bude výjimečná: „Jeviště v pražském Kongresovém centru je jedním slovem obrovské. Už proto bude inscenace jiná, než tři verze, které jsme dělali předtím. Půjde o „největšího Rockyho na světě“. Výzva spočívá i v tom, že tento sál není divadlo, herci se na tom obrovském pódiu mohou lehce ztratit. Ale myslím, že se nám povedlo z něj divadlo udělat.“

Muzikál Rocky Praha

ROCKY MUSICAL

Scénář – Thomas Meehan, Sylvester Stallone
Hudba – Stephen Flaherty
Texty – Lynn Ahrens
České přebásnění – Michael Prostějovský
Režie – Christoph Drewitz

Hudební nastudování a 1. dirigent – Dalibor Kapras
Dirigenti – Jakub Urban, František Krtička
Choreografie – Ivana Hannichová
Scénografie – Martin Černý
Kostýmy – Roman Šolc

Obsazení 1. premiéry 3. března 2017

Rocky: Jan Kříž

Apollo: Luther Simon

Adriana: Hana Holišová

Gloria: Michaela Nosková

Mickey: Milan Šteindler

Paulie: Roman Vojtek

Bob Dunphy: Robert Záruba

Jimmy Michaels: Vojtěch Bernatský

Lina: Zorka Hejdová

Muzikál Rocky Praha

Foto: Produkce muzikálu Rocky