Egon Kulhánek, Karel Gott, Sagvan Tofi

Egon Kulhánek, Karel Gott, Sagvan Tofi

Jukeboxové muzikály jsou od úspěchu Mamma Mia fenoménem hudebního divadla. Z našich jevišť už zněly a znějí písně Michala Davida, Olympicu, Václava Neckáře, Mira Žbirky, Elánu, Lucie a mnoha dalších. Logicky jednou muselo dojít i na hity Karla Gotta. Stane se tak už v polovině března, kdy bude mít premiéru nový český hit muzikál Čas růží, ke kterému napsal libreto Sagvan Tofi. Příběh není inspirován Mistrovým osudem a sám Gott v něm ani nevystoupí. Hlavní role vytvoří Jan Kopečný, Roman Tomeš, Markéta Procházková, Eva Burešová, Jiří Langmajer, Josef Vojtek, Sagvan Tofi, Ivana Jirešová, Vlastimil Zavřel a řada dalších známých tváří.

Tvůrci slibují velkou love story, která diváky pobaví i dojme. Sám Sagvan Tofi prozrazuje, že si s myšlenkou muzikálu složeného z písní Karla Gotta pohrával několik let, prakticky od úspěchu Dětí ráje. O producentskou spolupráci požádal Oldřicha Lichtenberga: „Prezentace mého díla u Karla Gotta byl asi můj nejsložitější úkol, jaký jsem kdy zažil. Měl jsem strašnou trému, ovšem Karel s realizací nadšeně souhlasil. Oldřich Lichtenberg odvedl velký kus práce už tím, že zajistil práva ke všem písním, což nebylo úplně jednoduché. Tehdy nás napadlo, že nejlepší a nejdůstojnější by bylo uvést dílo v Hudebním divadle Karlín. Společně jsme tedy oslovili Egona Kulhánka a seznámili ho s libretem. Tak vznikla spolupráce Hudebního divadla Karlín a Two Men Production, na základě jejíž licence divadlo muzikál uvede,“ vysvětluje Sagvan Tofi.

Karel Gott se přes známé zdravotní problémy s extrémním nadšením vrhl do práce supervizora muzikálu. Gott také prozradil, že se chystá namalovat obraz, který bude hrát v muzikálu důležitou roli. „Hned na první dobrou jsem věděl, že Sagvanův námět má nápad a bylo mi i jasné, jak je těžké, aby scénář obsahově seděl k  písním. Příběh a správně vybrané skladby musí zaujmout. Diváci muzikál posuzují podle toho, jaký v nich představení zanechá celkový dojem. To, co jsem zatím viděl, mi dělá radost,“ říká Gott.

Režie se ujal zkušený muzikálový matador Petr Novotný s týmem neméně renomovaných inscenátorů – choreografie secvičuje Petra Parvoničová, scénu navrhl Daniel Dvořák, kostýmy Roman Šolc a hudební dramaturgie je dílem Ondřeje Soukupa, Diváci se mohou těšit nejen na hity Když jsem já byl tenkrát kluk, Jen se hádej, Svět má ty chvíle rád, Jdi za štěstím, Korunou si hodím, Nápoj lásky č. 10, Je jaká je, Když muž se ženou snídá a mnoho dalších v moderních aranžích a pěveckém podání herců a zpěváků, kteří k hitům Karla Gotta přistoupí nově a zároveň s respektem, který si zaslouží.

Muzikál Čas růží

Muzikál Čas růží

 

ČAS RŮŽÍ

Scénář: Sagvan Tofi
Režie: Petr Novotný
Scéna: Daniel Dvořák
Kostýmy: Roman Šolc
Hudební nastudování: Martin Kumžák
Choreografie: Petra Parvoničová
Sbormistr: Jiří Březík
Hudební dramaturgie: Ondřej Soukup
Sound design: Petr Ackermann
Light design: Pavel Dautovský

 

Osoby a obsazení:

Honza: Jan Kopečný / Roman Tomeš
Danny: Ondřej Bábor / Peter Pecha
Bohouš: Ladislav Korbel / Martin Písařík
Zrzek: Miroslav Nosek / Petr Ryšavý
Aneta: Eva Burešová / Markéta Procházková / Veronika Vyoralová
Stařec: Petr Dopita / Josef Vojtek
Barnabáš: Sagvan Tofi / Jiří Langmajer
Hortenzie: Adéla Gondíková / Ivana Jirešová
Otec Honzy: Milan Malinovský / Josef Štágr
Wronsky: Vladislav Beneš / Vlastimil Zavřel

Honzík: Filip Antonio / Matouš Klíma
Anetka: Ines Ben Ahmed / Natálie Němcová / Agáta Tandlerová
Bohoušek: Mikuláš Matoušek / Filip Vlastník
malý Zrzek: Tomáš Ringel / Lukáš Veřtát

Premiéry 16. a 17. března 2017 v Hudebním divadle Karlín

Čas růží 3

Foto: Martin J. Polák a HdK