Přesně za rok dorazí do Prahy celkem čerstvá novinka – muzikál Rocky autorů Thomase Meehana (scénář), Stephena Flahertyho (hudba) a Lynn Ahrensové (libreto). Alespoň to vyplývá z prohlášení společnosti Dark style agency, producenta muzikálů Mamma Mia! a Ať žijí duchové, která vypsala konkurz na obsazení hlavních i vedlejších rolí a company do zmíněného muzikálu. Nastudování se tentokrát ujme zahraniční režisér, Němec Christoph Drewitz.

Muzikál Rocky, inspirovaný slavným filmem se Sylvestrem Stallonem z roku 1976, byl napsán pro německý Hamburg, kde sklidil strhující úspěch. Následně si s dílem autoři a producenti troufli v roce 2014 na Broadway (divadlo Winter Garden). Přes obrovskou reklamu a vlídné kritiky (pro broadwayské publikum většinou směrodatné), se titul udržel na repertoáru pouhých pět měsíců a počet repríz se zastavil na čísle 188. Přitom například recenzentka Variety Marilyn Stasiová napsala: „Brilantní inscenace. Když přichází ten velký souboj, publikum je nažhavené, zvláště ti, co sedí v prvních dvanácti řadách a jsou odvedeni ze svých sedadel na pódium a posazeni na tribunu, kde mají hrát dav na zápase.“ Chválu si vysloužili i herci Andy Karl (Rocky) a Margo Seibertová (jeho láska Adriana), samotná hudba už tolik úspěchů nesklidila. V muzikálu sice zní slavná filmová písnička Eye of the Tiger, ale nově dopsané písně Stephena Flahertyho jsou podle recenze Entertainment Weekly nudné. Americké diváky možná zklamalo, že se divadelní Rocky v podání Andyho Karla dost lišil od toho filmového. I tak muzikál získal čtyři nominace na Tony Awards, ze kterých proměnil jednu, za scénografii. V současné době Rocky už opět triumfuje, tentokrát v Palladium Theateru ve Stuttgartu.

Termíny konkurzu:

Po 4.4.2016 všechny role – 1. kolo
Út 5.4.2016 všechny role – 1. kolo
St 6.4.2016 vybraní herci – 2. kolo (rezervujte si prosím tento termín)

Místo: Hudební divadlo Karlín – hlavní vchod, Křižíkova 10, Praha 8

Čas: 8:15 – 9:00 prezence, od 9:00 hod. herecká a pěvecká část konkurzu, poté pro vybrané bude následovat pohybová část konkurzu.

Taneční oblečení a obuv s sebou.

Na konkurz si naučte píseň a činoherní text dle role, o kterou se ucházíte. Pěvecká část konkurzu bude s klavírním doprovodem i s hudebními základy na mikrofon. Pokud pro vaši roli není zveřejněná píseň, naučte se libovolnou jinou píseň z muzikálu.

Veškeré podklady a další informace naleznete na www.rockypraha.cz/konkurz