Už tuto neděli 7. února odpoledne nás čekají dvě výjimečná představení, za kterými stojí fankluby pražských divadel TaFantastika a Broadway – Hybernia. Od čtrnácti hodin začne v podání souboru Zrnožrouti muzikálová parodie Obraz Doriany Gray a o hodinu později pak koncertní verze Angeliky, kterou předvedou členové Fanklubu Divadla Broadway a Divadla Hybernia.

Amaterský divadelní spolek Zrnožrouti vznikl v roce 2008 a prvním jeho počinem byla předělávka muzikálu Excalibur. Další inscenací je Obraz Doriany Gray, svérázná verze muzikálu Michala Pavlíčka.
„Téma jsme si opět upravili, odlehčili a zcela pojali po svém,“ vysvětluje „Zrnožroutka“ Jana Sprušilová. „Ústřední postavu Doriana jsme přetransformovali do Doriany, ovšem jelikož jsme soubor složený převážně z dam, jsou i mužské role v jejich podání. Což může být pro diváka lehce matoucí, ale snad se nad tím nebude příliš pozastavovat. Naším cílem je pobavit publikum z řad civilistů, i profesionální herce, kteří na naše představení často chodí. Není třeba hledat hlubokomyslný podtext. Premiéra byla úspěšná, takže jsme dostali nabídku uvést i její reprízu a doufáme, že se bude líbit. Rozhodně žádné z témat pouze nekopírujeme. Snažíme se do nich vtisknout naši vlastní tvář. Takže se můžete pobavit u lehce vyšperkovaných hromadných scén, uvidíte aristokracii, žebráky, transvestity a další bizardní postavy, které jsou povětšinou zhýralé a naprosto povrchní, což se snažíme odlehčit jistou dávkou humoru. Ovšem pouze v té míře, abychom dané dílo nezprznili více, než je třeba… Herecké, pěvecké i taneční výstupy zdaleka nejsou profesionální, ale odvádíme je s nasazením a láskou, jak se pro srdcovou záležitost sluší,“ dodává Sprušilová.
Představení začíná 7. února ve 14:00 na scéně Divadla TaFantastika.

Rovněž fanklubáci divadel Broadway a Hybernia už mají pár vystoupení za sebou. Po loňské lednové Fan Kleopatře se díky vstřícnému přístupu producenta muzikálových produkcí Cleopatra Musical a Golem Production Oldřicha Lichtenberga uskuteční 7. února od 15 hodin v Divadle Broadway další muzikálové představení zmíněného fanklubu, tentokráte koncertní verze díla Michala Davida a Lou Fanánka Hagena Angelika. Jak nám sdělil Roman Janouch, který je jednou z vůdčích duší týmu, koncertní Fan Angelika bude hlavně o zpěvu, ale nebudou chybět ani činoherní a taneční výstupy, oproti loňsku pak vedení fanklubů oslovilo pět hvězd stálého nastudování Angeliky ke zpestření představení symbolickou účastí v některém z jednotlivých výstupů tohoto díla. Největší hvězdou, která předběžně přislíbila účast, je frontman Kabátů Josef Vojtek, oslovena ale bude také nová Angelika Kamila Nývltová, perský princ Ali Amiri, oblíbený herec Jan Kuželka a bývalý fanklubák DB Robert Kryl, který ve „velké“ Angelice ztvárňuje roli Gendéra. Ve dvou komických výstupech by měl být k vidění i samotný redaktor a editor měsíčních zpravodajů fanklubů DB a DH Roman Janouch.
„Těšit se můžete z aktérů loňské Fan Kleopatry na Jitku Heřmánkovou, Rolanda Minkse, Lenku Marošovou, Vítka Bečváře, Helenu Michaniklovou, Pavlínku Hanákovou, Tomáše Fialu, Terku Kolaříkovou, Monču Kněžkovou či Věru a Katku Novotných, ale oslovili jsme i další nebojácné fanklubáky a naše kamarády, takže nově budete moci obdivovat Míšu Haniakovou, Cristinu Termerovou, Lenku Fijalku či Míšu Šlejmarovou,“ upřesňuje Roman Janouch.

Foto:
1) Zrnožrouti: Obraz Doriany Gray
2) FKDBDH: Fan Kleopatra