Už 17. září poprvé vystoupí v divadle Studio DVA v titulní roli muzikálu Evita zpěvačka Radka Fišarová. Po dobu mateřské dovolené zastoupí Moniku Absolonovou. V limitovaném počtu představení se také nově objeví v roli prezidenta Peróna režisér muzikálu Ondřej Sokol. Díky obrovskému zájmu veřejnosti o muzikál byly do prodeje přidány další termíny až do května 2016. Divadlo Studio DVA tímto zahajuje svůj třetí rok fungování ve vlastních prostorách na Václavském náměstí. Návštěvnost v minulé sezóně dosáhla 100 tis. diváků. Tím se divadlo zařadilo mezi oblíbené pražské scény.

Radka Fišarová se stala celosvětově nejmladší Evitou, když v roce 1998 v pouhých dvaceti letech ztvárnila roli manželky argentinského diktátora Evu Perón v prvním českém uvedení tohoto slavného muzikálu Andrewa Lloyda Webera a Tima Rice v tehdejším pražském divadle Spirála. Na roli první dámy Argentiny tentokrát Radku doporučila přímo Monika Absolonová. „Monču jsem viděla v Evitě třikrát a rozhodně to pro mě bylo velice inspirativní. Tady jsem najednou viděla zcela nové pojetí. Jsem vcelku příznivec modernějších úprav, ale tato je podle mě obzvlášť povedená. Režie Ondřeje Sokola je originální, odlehčená a současná,“ tvrdí Fišarová. K pomyslnému předání muzikálového žezla mezi oběma zpěvačkami dojde na Narozeninovém koncertě Moniky Absolonové 27. září od 19 hod. v divadle Studio DVA. V limitovaném počtu představení si od režijního pultíku také odskočí Ondřej Sokol, když zastoupí po dobu natáčení filmu Karla Rodena v roli prezidenta Peróna.

Páté české nastudování světového muzikálu EVITA uvádí divadlo Studio DVA ve spolupráci s The Really Useful Group Ltd. London s úspěchem od února 2015. V režii Ondřeje Sokola hlavní ženskou roli původně nastudovala Monika Absolonová. Po jejím boku se objevuje Karel Roden coby prezident Perón a v roli Che Peter Strenáčik. Legendární písně z dílny Tima Rice a Andrewa Lloyda Webbera s českými texty Michaela Prostějovského zní v podání živého orchestru pod vedením Kryštofa Marka, který se podílel již na prvním uvedení v divadle Spirála.


Foto: Michal Hrubý