Muzikálová of-broadwayská parodie na oblíbený erotický román 50 odstínů šedi, která měla mít premiéru nejprve na podzim loňského roku a následně v březnu roku letošního v pražském Divadle Broadway, se odkládá prozatím k ledu. Producent Oldřich Lichtenberg ukončil po útocích některých bulvárních médií mlčení kolem chystaného projektu a vydal tiskové prohlášení, v němž mimo jiné uvádí:

“Společnost Divadlo Broadway, a.s. na základě licenční smlouvy se společností ABG PICTURES INTERNATIONAL, spol. s.r.o. zastoupené panem Adamem Novákem získala od 50 Shades Tour, LLC USA licenci k představení „50 Shades! The Musical!“ a po podzimním odkladu naplánovala premiéru na březen 2016. Součástí licence je i český překlad provedený panem Adamem Novákem. Vzhledem k tomu, že v rámci překladu vynikly některé vulgarity anglického textu a některé texty neodpovídaly dle našeho názoru českému divákovi, požádal producent JUDr. Oldřich Lichtenberg představitele dvou rolí v představení – Michala Suchánka a Richarda Genzera (a to na základě dohody s poskytovatelem licence a také režisérem představení Antonínem Procházkou) o úpravu písňových textů tak, aby lépe odpovídaly české mentalitě, aby byly odstraněny některé výrazné vulgarity a aby texty byly lépe zpívatelné. Současně z podobných důvodů došlo i k určitým scénáristickým úpravám, tak, aby bylo možné obsadit do hlavních ženských rolí ty nejlepší herečky bez toho, aniž by se musely červenat a uměly na jevišti „prodat“ přirozenou nadsázku představení. Tyto úpravy pánů Suchánka a Genzera byly dle názoru producenta provedeny skvěle a představení dostalo patřičný náboj a humor a již zmiňovanou nadsázku. Poskytovatel licence (Adam Novák osobně) však tyto úpravy odmítl a tím i vytipované herečky ztratily o účinkování v představení zájem. Proto jsem rozhodl o odložení představení na neurčito,” vysvětlil Oldřich Lichtenberg.

Zmíněný muzikál 50 Shades! The Musical! poměrně trefně paroduje bestseller E. L. Jamesové Padesát odstínů šedi, který v uplynulých letech doslova hltaly ženy všech generací a jenž zvedl v celém světě obrovskou módní vlnu lehkého sadomasochismu, Román byl zakrátko zfilmován a zároveň se objevilo několik jeho parodií.