Z téměř stopadesátky uchazečů a uchazeček z celého Česka i Slovenska vybralo Národní divadlo moravskoslezské obsazení do rockové opery Tima Rice a Andrewa Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar. Premiéru chystá soubor opereta / muzikál na 17. března tohoto roku. Dlouho očekávané představení hlavních protagonistů ostravského nastudování slavné rockové opery s podtitulem Nová generace bylo konečně zveřejněno. Podívat se můžete také na speciální videopozdravy představitelů hlavních rolí, které naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=SqeqMeDi6EE&feature=youtu.be

Titulní role Ježíše se zhostí slovenský zpěvák Peter Cmorik, čtyřnásobný vítěz slovenské ankety Zlatý slávik a vítěz soutěže Slovensko hledá Superstar II, a úspěšný muzikálový herec a zpěvák Lukáš Vlček, člen souboru Městského divadla Brno. Do role Jidáše Iškariotského byli vybráni Lukáš Adam, držitel prestižní herecké ceny Mezinárodního muzikálového festivalu DIMF v jihokorejském Daegu za hlavní roli v muzikálu Fantom Londýna, a populární muzikálový zpěvák Roman Tomeš, kterého diváci měli možnost spatřit v muzikálech Rent, Pomáda, ale také jako Ježíše v bratislavském nastudování díla Tima Rice a Andrewa Lloyd Webbera. V každé ženě je prý trochu Máří Magdalény, i proto se inscenační tým rozhodl představit hned tři mimořádné a zcela odlišné interpretky, kterými jsou: Hana Fialová, Martina Šnytová a Vendula Příhodová. První dvě patří mezi členky ostravského souboru, Vendula Příhodová je finalistkou soutěže Hlas Československa. Tomáš Savka se tentokrát představí jako Pilát Pontský. Z dalších účinkujících pak uveďme Pavla Lišku a Jana Vlase, kteří ztvární krále Herodese, Jaroslava Rusnáka a Radka Novotného v roli Šimona, nebo Romana Haroka a Ivana Dejmala coby apoštola Petra. Celkem se na jevišti divadla Jiřího Myrona objeví více než padesátka herců, zpěváků a tanečníků, ale také bojovníků judo a dalších.

Připomeňme, že světoznámá rocková opera Jesus Christ Superstar byla provedena ve světové premiéře 12. října 1971 v New Yorku, přesně rok předtím vyšla gramofonová nahrávka u firmy MCA. Legendární londýnské nastudování Ježíše (3.537 repríz) s premiérou 9. srpna 1972 se hrálo v Divadle Palace plných osm let. Do Čech zamířil muzikál poprvé v roce 1994 (Divadlo Spirála Praha), pak jej nastudovalo Městské divadlo Brno, Hudební divadlo Karlín a nyní poprvé zamíří do Ostravy. Všechny české inscenace se hrají v přebásnění Michaela Prostějovského. Příběh vychází z Nového zákona a zpracovává posledních sedm dní života Ježíše Krista z pohledu toho, kdo jej nakonec zradil – Jidáše Iškariotského. Je postaven na stěžejních momentech Ježíšových posledních dní, jako je příjezd do Jeruzaléma, vyhnání překupníků z chrámu, poslední večeře, Jidášova zrada v Gethsemanské zahradě, stejně jako soud Piláta, Heroda, bičování a následné ukřižování.