Michal David už není jen zpěvákem pop music a hudebním skladatelem. Stane se dokonce titulní postavou nové hudební komedie JAK ZABÍT DAVIDA, kterou chce uvést příští rok pražské Divadlo Broadway. Produkce slibuje, že půjde o bláznivou komedii, která u nás dosud nemá obdoby. Michal David prý je už natolik slavný, že si hru o svojí osobě zaslouží. Podobnou poctu už zažila skupina Olympic, když Petr Novotný zrežíroval před lety v Divadle TaFantastika muzikál „Olympic aneb Jak se lítá vzhůru“ podle scénáře Ivy Hercíkové a Petra Jandy. Kromě současného Olympicu si v něm zahrál například Aleš Háma, Dalibor Gondík, Petr Vondráček, Jakub Wehrenberg, Mojmír Maděrič nebo Adéla Gondíková a spoluprodukoval jej Oldřich Lichtenberg, který stojí i za zmíněným novým projektem.

Hlavním aktérem parodie bude samotný hitmaker 80.let Michal David, který si poprvé na jevišti také zahraje. Děj muzikálu se odehrává v pomyslném roce 3010. Lidstvo degeneruje a intelektuálové hledají viníka kulturní krize. Tím je David – jeho melodie znějí jako hymna OSN, z rádií, televize a v symfonické podobně dokonce dobývají slavné koncertní síně v čele s newyorskou Carnegie Hall… Proto jeho odpůrci z řad umělecké inteligence najímají dva /neschopné/ vrahy, kteří mají Davida odstranit a zabránit tak šíření tohoto úpadku. Mezi jednotlivými rolemi se objeví „pouhou shodou okolností“ jména některých hudebních a divadelních kritiků, jako Rejžek nebo Machalická. Zda mezi těmito postavami bude i některé z jmen redaktorů našeho magazínu, produkce dosud neuvedla.
“Děláme si legraci sami ze sebe. Je to parodie na několik muzikálů a příběhů i nepatrná reakce na kritiky, které měla předchozí představení a tvorba Michala Davida obecně. Stylizujeme ho do podoby jakéhosi Járy da Cimrmana, kdy celý svět v budoucnosti poslouchá jenom jeho hudbu a skupina intelektuálů se rozhodne tomuto kulturnímu neštěstí zabránit,” uvedl pro ČTK spoluproducent muzikálu Oldřich Lichtenberg.

Po vzoru slavnějšího Mamma Mia bude dílo poskládáno zejména z písní samotného kontroverzního umělce, jehož někteří považují za českou hudební modlu, a druzí za nejtypičtějšího představitele pokleslého uměleckého kýče. Diskotékové hity zazní nejen v češtině, ale také v korejštině nebo arabštině… Část hudby speciálně pro tuto komedii dokomponuje hudební skladatel Zdeněk Barták, spoluautorem scénáře pak bude jeho častý spolupracovník Petr Markov, úspěšný textař, scénárista a libretista. Krom titulního protagonisty by se v dalších větších rolích měl objevit například Richard Genzer s Michalem Suchánkem, Zdeněk Izer či zpívající právník Petr Pečený.

Foto: Michal Škvor /Michal David, Monika Absolonová, Oldřich Lichtenberg a scéna z autorova nejúspěšnějšího muzikálu Kleopatra/