DIVADLO KALICH
Několik zajímavostí se v minulém týdnu událo na scéně pražského Divadla Kalich. Tato scéna nejdříve oznámila derniéry populárních muzikálů Daniela Landy Tajemství a Krysař. S prvně jmenovaným se rozloučíme už 3. května, s Krysařem pak 14. června. Oba muzikály jsou však zaznamenány na CD i DVD.
“V nové divadelní sezóně budeme vedle oblíbených činoherních titulů uvádět muzikál Touha, ke kterému se 14. září 2009 v obnovené premiéře přidá Johanka z Arku, o kterou je už nyní značný zájem. V zimě se pak do Kalichu vrátí muzikál Jack Rozparovač,” vysvětluje tiskový mluvčí divadla Jaroslav Panenka. Termín premiéry nového muzikálu Ondřeje Soukupa Robin Hood zatím sdělen nebyl.
Zato divadlo uveřejnilo obsazení Johanky z Arku, byť ještě není zcela definitivní a řada herců a zpěváků bude ještě znovu prověřena:

Johanka – Bára Basiková, Lucia Šoralová
La Hire – Kamil Střihavka, Jiří Zonyga, František Pytloun (swing)
O obsazení Ladislava Spilky se stále jedná.
Raimond – Ondřej Ruml, Bohuš Matuš, Jan Kříž
Operátor – Vladimír Marek
Stále se hledá další alternace
Král – Jan Apolenář, Vilém Čok
Henrich Šiška a Jan Kříž budou ještě v této roli vyzkoušeni
Beaudricourt – Richard Tesařík, Petr Dopita
Arcibiskup – Petr Opava, Michal Kubečka
Farář – Michal Pleskot
Antonín Moravec a Martin Kalous budou ještě v této roli vyzkoušeni
Archanděl – František Pytloun, Jan Kříž
Marcel Jakubovie bude ještě v této roli vyzkoušen
sv. Markéta – Radka Špáňová
Ivana Korolová a Hana Kadlecová budou ještě v této roli vyzkoušeny
sv. Kateřina – Renáta Podlipská, Michaela Nosková
Smrt – Kolva Igor, Filip Gröger, (Michal Štípa?)
Duše Johanky – Zuzana Hereniová-Kvačková, Adéla Hájková, (Radka Exnarová?)
Válka – Ivana Beranová, Zuzana Pokorná, Kristyna Marková

DIVADLO PALACE
Divadlo Palace na Václavském náměstí dnes odpoledne odpremiérovalo zcela nový pohádkový muzikál Bílý dalmatin. Hudbu k němu napsal Petr Günter, scénář pak Mirjam Landa, která jej připravila i režijně. O vizuální tvář představení se postarala výtvarnice Lucie Loosová. V hlavních rolích se představí Vlasta Korec, Lucie Pernetová, Jana Fabiánová, Filip Gröger, Ondřej Nosálek, Markéta Procházková a Václav Krátký.
Dílo má podtitul „hravý taneční muzikál pro malé i velké“ a vypráví o výjimečném dalmatinovi, který díky závisti zlé čarodějnice přichází o svoje krásné barevné puntíky a za pomoci kamarádů se je vydává hledat do říše pohádek. Diváky čeká vtipný, ale i dojemný příběh o kamarádství, radosti, ale i smutku a smyslu pomoci druhým. Velký důraz klade režisérka Mirjam Landa zejména na tanec. Pro rozličnost tanečních čísel se písničkám věnuje několik mladých choreografů, kteří mají zahraniční zkušenosti s více hudebními žánry. Poslední číslo představení dokonce umožní některým nejšikovnějším malým divákům účastnit se tance na jevišti a stát se tak součástí závěrečné show.

KLUB VIOLINO
V pražském klubu Violino se v úterý 28.dubna uskuteční „Narozeninové setkání“ s populárním hudebním skladatelem, zpěvákem, klavíristou, malířem a naším spolupracovníkem Richardem Pachmanem. Tento koncert je již zcela vyprodán a proto zveme příznivce tohoto charismatického umělce i na jeho další koncerty, které v nejbližší době proběhnou:
22.5.2009 – Benátky nad Jizerou – Muzejní noc
6.6.2009 – “PRoject” v Říčanech
12.6.2009 – Duchcov – Casanovské slavnosti
5.7.2009 – Sázava – komorní verze oratoria Mistr Jan Hus (RP + Hana Blochová)
Milovníky muzikálového žánru jistě potěší zejména další možnost vidět, byť v komorní verzi, působivé scénické oratorium Mistr Jan Hus, jehož je Richard Pachman autorem, tentokrát přímo v předvečer státního svátku.

Foto: Produkce divadla Kalich /Krysař a Johanka z Arku/, logo muzikálu Bílý dalmatin a Josef Hrubý /Richard Pachman/