Ve znovuotevřeném Divadle Milénium v holešovické tržnici právě vrcholí přípravy nového původního muzikálu Kladivo na čarodějnice. Jeho autory jsou Milan Levý s Pavlem Holým /hudba/, Marek Kožušník /scénář/ a Jan Krůta /texty písní/. Nový muzikál, jenž označují producenti jako multimediální, mapuje nechvalné obrazy české historie 17. století, kdy bylo během inkvizičních procesů ve Velkých Losinách a v Šumperku upáleno 101 obětí…
Základním návodem k těmto procesům se stala kniha Malleus maleficium (Kladivo na čarodějnice), jejíž autorství je přičteno dominikánům Heinrichu Kramerovi a Jakobu Sprengerovi. Kniha byla poprvé vydána roku 1486 ve Štrasburku a obsahuje teologický výklad temných, nadpřirozených sil, zejména čarodějnic, který ukazuje soudobé lidové představy, tradované nebo dokumentované případy a návody k pronásledování čarodějnic.
Černou cestu smáčenou slzami vydláždila církev v době inkvizice bolestí, utrpením, strachem a křivdami nevinných obětí, roku 1680… A o tom vypráví tento muzikál ve strhujícím emotivně vypjatém příběhu. Slibuje silné hudební motivy, vynikající písně, strhující taneční čísla i melancholii a romantiku.

Už dnes se rozbíhá kolotoč veřejných generálních zkoušek, které probíhají již jako běžná představení od devatenácti hodin. 30.dubna, v den pálení čarodějnic, pak čeká muzikál slavnostní premiéra. Zajímavostí bezesporu je, že Kladivo na čarodějnice neupustí scénu Milénia ani během prázdninových měsíců a doplní tak dvakrát týdně nepříliš bohatou pražskou divadelní nabídku během července a srpna.
Obsazení jednotlivých rolí jsme již zveřejnili, proto jen připomínáme, že režie i choreografie se ujal Ladislav Beran, scénu navrhl Petr Čepický a kostýmy, kdo jiný, než Roman Šolc. Do role inkvizičního soudce Bobliga byl na poslední chvíli vedle Ladislava Spilky a Radima Schwaba obsazen i populární herec Lukáš Vaculík.

Foto: Produkce Divadla Milénium