Pokud chcete slyšet jako první Báru Basikovou a Lucii Šoralovou v nové nahrávce populárního muzikálu Johanka z Arku, zamiřte k novinovým stánkům už v pondělí 7. září. Jako příloha týdeníku Story totiž vyjde v čísle 37 CD obsahující sedm písní z nového nastudování Johanky, jehož zkoušky právě vrcholí v Divadle Kalich. Jak nám potvrdil tiskový mluvčí zmíněného divadla Jaroslav Panenka, navíc čtenáři v tomto čísle Story najdou titulní rozhovor s Bárou Basikovou, dvoustránkovou reportáž o přípravách představení a slevový kupon v hodnotě 99 Kč (což je cena časopisu včetně CD) na kterýkoli muzikál z produkce Divadla Kalich. Kromě obou Johanek na přílohovém CD zazní také hlas Jiřího Zonygy, Kamila Střihavky a Ondřeje Rumla.

Nová inscenace Johanky z Arku pak bude mít premiéru v Kalichu 14.září. Její návrat na pražskou kulturní scénu vzbuzuje velká očekávání už od okamžiku ohlášení projektu. V Divadle Kalich se sejdou jak herci z původní inscenace, tak i noví protagonisté, kteří nabídnou jiný pohled na léty prověřenou látku. Změny v hereckém obsazení ale nejsou jedinými, ke kterým dojde. Představení bude nově doprovázet živá kapela a herci se obléknou do mnohem výpravnějších kostýmů. Díky technickým a prostorovým možnostem Divadla Kalich diváci uvidí také více projekcí. Ke zkoušejícím se už připojila i Bára Basiková, která se od mateřských povinností vrací na divadelní scénu. Johanka je zatím jejím jediným přijatým uměleckým úkolem. Ve chvílích, kdy bude na jevišti, se o několikaměsíčního syna Theodora bude v zákulisí starat jeho otec Petr Polák.

Osoby a obsazení:
Johanka z Arku – Bára Basiková/Lucia Šoralová
La Hire – Kamil Střihavka/Jiří Zonyga
Raimond – Ondřej Ruml/Bohuš Matuš/Jan Kříž
Operátor – Vladimír Marek/DaliborGondík
Král – Vilém Čok/Jan Apolenář
Beaudricourt – Richard Tesařík/Petr Dopita
Arcibiskup – Petr Opava/Michal Kubečka
Farář – Michal Pleskot/Antonín Moravec
Archanděl – František Pytloun/Ladislav Hudec
Sv. Markéta – Radka Špáňová/Ivana Korolová/Hana Kadlecová
Sv. Kateřina – Renáta Podlipská/Martina Pártlová
Smrt – Filip Gröger/Igor Kolva/Michal Štípa
Válka – Ivana Beranová/Zuzana Pokorná/Kristýna Marková
Duše Johanky – Adéla Hájková/Zuzana Heréniová

Jak jsem již uvedli, CD z časopisu Story je považováno za ochutnávku “nové” Johanky. Regulérní soundtrack pak vyjde k premiéře muzikálu a kromě zmíněných zpěváků se můžete těšit na písně v nových aranžích v podání Viléma Čoka, Jana Kříže, Richarda Tesaříka, Dalibora Gondíka a dalších interpretů.

Foto: Divadlo Kalich (Bára Basiková s Ondřejem Soukupem v nahrávacím studiu a plakát produkce Johanka z Arku)

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.