Díky naší spolupráci s tiskovým mluvčím Divadla Kalich Jaroslavem Panenkou vám přinášíme aktuální informace o obnovené premiéře muzikálu Ondřeje Soukupa, Gabriely Osvaldové a Jiřího Hubače JOHANKA Z ARKU. Ta se uskuteční 14.září tohoto roku na scéně pražského Divadla Kalich. Johanka se bude na repertoáru této scény střídat v týdenních blocích s muzikály Touha, Jack Rozparovač, Krysař a Tajemství, s činoherními představeními nebo s koncerty. Podle režijní koncepce Jozefa Bednárika dílo nastuduje Lubomir Fritz na scéně Aleše Votavy, kostýmy navrhne Ludmila Várossová a choreografie se ujme Martin Pešek.

Už teď je jisté, že o titulní roli se podělí dvě zpěvačky, které už jako Johanky nadchly publikum v původní inscenaci: Bára Basiková a Lucia Šoralová. Z dalších osvědčených jmen se v obsazení objeví např. Kamil Střihavka, Vilém Čok, Vladimír Marek, Jan Apolenář či Petr Dopita. O nových jménech se definitivně rozhodne po konkurzech, které proběhnou ve dnech 1. až 3. dubna 2008.
Jeho návrat na naši kulturní scénu už nyní vzbuzuje velká očekávání. V Divadle Kalich se sejdou jak herci z původní inscenace, tak i noví protagonisté, kteří nabídnou jiný pohled na léty prověřenou látku. Změny v hereckém obsazení nejsou jediné, ke kterým dojde. Představení bude nově doprovázet živá kapela a herci se obléknou do mnohem výpravnějších kostýmů než v původní verzi. Díky technickým a prostorovým možnostem Divadla Kalich diváci uvidí také více projekcí.

Po muzikálu Touha tedy bude další projekt Divadla Kalich doprovázet živá kapela, což naše redakce kvituje s velkým povděkem a produkce zmíněného divadla její účast posouvá kvalitativně mezi renomované muzikálové scény. Prospívá tak českému hudebnímu divadelnictví určitě víc, než emotivními projevy na adresu „zlých a frustrovaných novinářů“ někteří ukřivdění producenti.

Ctěte i

Foto: Produkce Divadla Kalich