Muzikál Mirjam a Daniela Landových Touha oslavil včera v Divadle Kalich už 100. reprízu. Kulatin se za neutuchajícího zájmu diváků “dožil” během necelé jedné sezóny od premiéry 15.září loňského roku.
Jak známo, Touha vznikla na motivy úspěšného filmu Kvaska z pera stejných autorů. V jevištním provedení zůstává zachována hlavní zápletka líčící příběh uprchlého vězně, který sní o kariéře muzikálové hvězdy, ale Mirjam Landová nejenže výrazně uzpůsobila scénář divadelním možnostem, ale také dala ve spolupráci s choreografem Pavlem Strouhalem větší prostor strhujícím tanečním scénám. Pro divadelní uvedení také vznikla řada nových písní, z nichž se asi nejvýraznějším hitem stala “sborovka” Skandál.

Touha je už třetím projektem, na kterém s divadlem Kalich spolupracuje hudebník Daniel Landa. V minulosti zde uvedl své muzikály Krysař a Tajemství. V představení hraje jednatřicet herců. Vedle stálic pražské muzikálové scény Jiřího Korna, Lucie Vondráčkové, Ondřeje Izdného, Radky Fišarové nebo Jana Apolenáře se výrazně prosadil i Jan Kříž, Zuzana Krištofová-Kolářová, Roman Pomajbo a Jana Fabiánová. Patronkou 100.reprízy se stala populární zpěvačka Bára Basiková, která se v Divadle Kalich v září představí jako Johanka z Arku.
Nedávno se na pultech obchodů objevilo také CD se sedmadvaceti písněmi z právě jubilujícího muzikálu Touha.

Ilustrační foto: Divadlo Kalich