Celé tři dny si vyžádají doplňující konkurzy na hlavní role i místa v company v muzikálu Osmý světadíl, který v září 2011 premiérově zazní na jevišti pražského Divadla Kalich a připomene největší hity legendární československé skupiny Elán.
Velké ambice projektu doprovázel už zájem uchazečů, jichž se v prvním kole objevilo téměř dvě stě. Nemnoho z nich se ovšem radovalo z postupu do dalšího kola.

Vysokým nárokům režiséra, choreografa a spoluautora libreta Jána Ďurovčíka i producenta Michala Kocourka totiž vyhovověl jen málokdo.
„Řeknu to bez okolků: My nehledáme pouze skvělé zpěváky, pouze skvělé tanečníky, pouze skvělé herce, my hledáme muzikálová monstra. Tedy lidi, kteří všechny tři vyjmenované profese zvládají na výjimečné úrovni. Proto jsme poslali domů řadu skutečně dobrých zpěvaček či zpěváků, stejně jako tanečnic nebo tanečníků, u nichž nepochybuju, že uspějí v jiných muzikálových produkcích. My ale hledáme něco víc,“ vysvětluje Ján Ďurovčík.

„Nechceme dělat při výběru našich budoucích hereckých kolegů kompromisy. Musíme se tedy rozloučit s každým, kdo bohužel nepředvede výkon podle našich představ. Nekoukáme přitom na to, jestli jde o mediálně známou tvář. Všechno podřizujeme snaze předvést divákům profesionální muzikálovou show se vším všudy, co k ní patří a co od ní diváci očekávají. Nemíníme slevovat ze svých nároků, což se nám ve výsledku vyplácí. Posledním důkazem je muzikál Robin Hood, na kterém jsme spolupracovali právě s Jánem Ďurovčíkem a který díky velkému diváckému zájmu zůstane na repertoáru i po premiéře Osmého světadílu,“ doplňuje Michal Kocourek.

Mezi zájemci o role v chystaném muzikálové projektu se objevilo krom řady známých jmen i několik nováčků pěveckého nebe. Mezi nimi byla i Česká miss roku 2008 a současná partnerka zpěváka a skladatele Václava Noida Bárty Eliška Bučková. Ta přiznala, že si musela dát na posilněnou pár panáků slivovice, aby zahnala trému:
“Elány jsem v mládí ráda poslouchala, jejich písničky mi dodnes znějí v uších a proto bych ráda v tomto muzikálu hrála,” přiznala sympatická Eliška, pro kterou hodlá v budoucnu Noid napsat velkou muzikálovou roli. Krom ní se castingu zúčastnil například i Michael Foret, který zazářil v písničkálu Děti ráje.
Kdo nakonec v konkurzu uspěl, produkce prozradí na tiskové konferenci 4. května.

Foto: Richard Kocourek