Hlavní ženské role v připravovaném muzikálu Quasimodo jsou po vyčerpávajících konkurzech konečně obsazeny! Spanilou cikánku v muzikálu, jehož premiéra je plánována na magické datum 11. 11. 2011, si zahrají Markéta Procházková a Radka Pavlovčinová. Důvod k úsměvu má i Jitka Válková. Ta sice roli v nejnovějším muzikálu na české scéně nezískala, svým pěveckým výkonem ale porotu ohromila natolik, že by s Českou Miss 2010 do budoucna ráda spolupracovala.

„Z role Esmeraldy mám velkou radost. Moc se mi líbilo, jak s námi tvůrčí tým během konkurzu pracoval, už se nemůžu dočkat, až začneme zkoušet,“ svěřila se Markéta Procházková, která měla před castingem největší strach z toho, aby nepodcenila přípravu. „Nakonec se ukázalo, že mé obavy byly zbytečné, že důležité je umět zareagovat na okamžitý podnět režiséra a dát to na první dobrou,“ uzavírá pětadvacetiletá rodačka z Jihlavy, která šestým rokem studuje muzikálové herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Nadšení z nové role neskrývala ani Radka Pavlovčinová. „Jsem plná emocí, nesmírně šťastná a poctěná zároveň. Je to velká zodpovědnost, tak doufám, že nezklamu. Těším se na celý herecký tým, nejvíc na Csongora Kassaie, je to můj velký oblíbenec,“ přiznává dvaadvacetiletá herečka. Ta se bude kromě nových muzikálových kolegů potkávat v Divadle Hybernia také s Jitkou Válkovou. „Postup do užšího výběru na hlavní roli beru jako velký úspěch. Byla to moje první muzikálová zkušenost a jsem za ní nesmírně vděčná. Sama cítím, že můj jevištní projev není ještě stoprocentní, dokonce jsem uvažovala o tom, že bych si zaplatila hodiny herectví. O to víc mě potěšila nabídka tvůrců účastnit se zkoušek nového muzikálu a zdokonalit si tak hereckou průpravu,“ říká Česká Miss 2010.

Aktuální obsazení muzikálu Quasimodo

Esmeralda – Markéta Procházková / Radka Pavlovčinová
Quasimodo – Tomáš Trapl / Csongor Kassai
Pierre Gringoire – Ondřej Ruml / Jan Cina
Claudius Frollo – Jiří Korn / Marian Vojtko
Role matky – Radka Fišarová / Dita Hořínková / Gabriela Vermelho
Phoebus – David Kraus / Roman Vojtek
Lily – Zdenka Trvalcová / Lucie Molnárová / Kamila Nývltová
Špindíra – Petr Vančura

Foto: Vítězslav Sladký (Radka Pavlovčinová) a archivní portrét Markéty Procházkové