Takzvanou “sedací zkouškou” začaly v pražském Divadle Kalich přípravy muzikálu Osmý světadíl. Nové dílo je postaveno na hitech nejpopulárnější slovenské skupiny Elán, ale příběh je zcela nový a s historií této hudební formace nemá nic společného. 23. června Kalich pozval novináře na zmíněnou sedací zkoužku, kde zároveň zveřejnil výsledky konkurzů a kompletní herecké obsazení .

O možnost zahrát si v napjatě očekávaném projektu bojovalo v tříkolových konkurzech 400 zájemců. V hereckém obsazení se sejdou ostřílení muzikáloví herci, kteří své kvality dokazují v mnoha inscenacích, s mladými talenty, o nichž se mluví jako o velkém příslibu naší scény.

„Diváci se mají bezesporu na co těšit. Muzikál je herecky nejobtížnější divadelní žánr a u nás uvidí, ať už přijdou na jakoukoli alternaci, vždy ty nejlepší z nejlepších. Doufám, že po premiéře Osmého světadílu konečně utichnou hlasy, že české produkce co do hereckých výkonů nikdy nesrovnají krok s mezinárodní scénou. Ještě před obsazováním rolí jsme měli jednu velikánskou výhodu a jistotu zároveň: nestárnoucí, všem dobře známé, nepřekonatelné hity skupiny Elán. Tou největší hvězdou tohoto muzikálu je právě muzika Elánů a enormní zájem o vstupenky v předprodejích to jenom potvrzuje. Takovou legendu bychom si ani nemohli dovolit nepodpořit bezchybnými pěveckými, tanečními a hereckými výkony. Vstupenkou do našeho projektu nebyla četnost výskytu toho kterého účinkujícího ve společenských rubrikách, ale jen a pouze jeho profesionalita. Za všemi vybranými herci je vidět jejich práce, jsou zvyklí na sobě dřít a stále se zdokonalovat,“ vysvětluje producent a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

„Nehledali jsme ´pouze´skvělé zpěváky, ´pouze´skvělé tanečníky, ´pouze´skvělé herce, my jsme hledali muzikálová monstra. Tedy lidi, kteří všechny tři vyjmenované profese zvládají na výjimečné úrovni,“ doplňuje režisér a choreograf Ján Ďurovčík.

Ambiciózní muzikálový projekt bude poprvé v historii obou zemí uváděn souběžně v pražském Divadle Kalich (od 8. září 2011) a v bratislavském divadle Heineken Tower Stage.

OSMÝ SVĚTADÍL

hudba: Elán
libreto: Boris Filan, Ján Ďurovčík, Peter Pavlac
choreografie: Ján Ďurovčík
režie: Ján Ďurovčík
scéna: Martin Černý
kostýmy: Zuzana Straková
pěvecké nastudování: Ľubo Dolný

Osoby a obsazení:

JANA …. Michaela Doubravová, Nela Pocisková, Kateřina Steinerová
TOMÁŠ ….. Tomáš Savka, Tomáš Löbel, Roman Tomeš
ERIK ….. Zbyněk Fric, Jan Kříž
MATKA ….. Zuzana Krištofová – Kolářová, Alžběta Stanková, Marie Štěchová
OTEC ….. Jan Révai, Michal Pleskot
VÍCEROLE ….. Juraj Bernáth, Antonín Moravec

DÁMSKÁ COMPANY – MENŠÍ ROLE ….. Zuzana Pokorná, Zuzana Herényiová, Linda Huňáčková, Gloria Fricová, Zdeňka Pijanová, Barbora Danzerová, Eva Miškovičová, Denisa Kubášová, Kamila Mottlová

PÁNSKÁ COMPANY – MENŠÍ ROLE ….. Martin Bačkovský, Filip Gröger, Bedřich Lévi, Petr Novotný, Oldřich Smysl, Jan Tenkrát, Peter Veslár, Petr Šudoma

Foto: Richard Kocourek, Divadlo Kalich

1) Betka Stanková s kostýmní návrhářkou Zuzanou Strakovou
2) “Pánská” pěvecká zkouška
3) Jan Révai s Betkou Stankovou
4) Zuzana Kolářová

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal