Po úspěšném uvedení muzikálů Robin Hood a Johanka z Arku v Lokti (2012 a 2013) míří do amfiteátru pod hradem v Lokti další hit pražského Divadla Kalich. Jukeboxový muzikál Osmý světadíl s hity skupiny ELÁN ve zdejším plenéru zazní už v pátek 27. června.

Nejslavnější písničky skupiny Elán doprovází příběh ze současnosti. Mladá dívka se zřekne rodiči podporovaného vztahu s mužem z lepších kruhů a s novým přítelem se poddává upřímné touze bez ohledu na společenské předsudky, zdraví či důsledky. Jejich milenecká idyla sice dosáhne naplnění, ovšem štěstí může být pomíjivé… Děj muzikálu je volně inspirovaný románem francouzského dramatika Alexandra Dumase ml. Vznešenost odvrácené tváře osudu povyšuje příběh o dámě s kaméliemi na nadčasový příběh lásky.

“Chtěli jsme se přiblížit klasickým kusům světového muzikálového repertoáru, ctíme jejich styl. Osmý světadíl se opírá o kvalitní muziku i texty a o silný příběh. Vedle pěveckých čísel v něm najdou velký prostor tanec i činoherní party. Věříme, že dokážeme diváky rozesmát, ale také dojmout. Kapela Elán a texty Borise Filana v sobě nesou mnohá poselství. Jejich písničky vyprávějí příběhy, které jsme všichni prožili nebo prožíváme. Už proto je krásné tento muzikál připravovat,” říká Ján Ďurovčík.

Osmý světadíl měl v Kalichu premiéru v září 2011, jako open air představení zazní v Lokti poprvé.

Foto: Divadlo Kalich