V příjemné a velmi uvolněné atmosféře probíhal společensko – sportovní den, který uspořádalo 22. srpna na Slapech v rozlehlém areálu Hotelu Garni Petra Hudební divadlo Karlín a přizvalo k příjemnému posezení také novináře. Snad nikomu nezkazilo náladu ani zamračené počasí, přestože nás tentokrát svatý Petr pěkně pozlobil a právě sobota byla nejošklivějším dnem uplynulého týdne.

Neformálního setkání využili všichni přítomní nejen k relaxaci a protažení těla při ping-pongu a minigolfu, ale především k pořízení mnoha fotografií (zpočátku se nám zdálo, že fotografové z celé republiky vyrazili všichni sem…), rozhovorů i k obyčejnému poklábosení před začátkem nové sezony. A rozhodně bylo o čem mluvit a zejména s kým. Celebritami se to tu jen hemžilo a všetečným dotazům ani „zaměřovačům“ fotografů neunikli například Kateřina Brožová, Martina Kociánová, Pavla Břínková, Marián Vojtko, Martin Pošta, Robert Jícha, Tomáš Trapl nebo Noid.

Nejvíce dotazů se ovšem týkalo nové inscenace operety Polská krev, jejíž zkoušky právě vrcholí a slavnostní premiéry proběhnou 17. a 18.září. Však měl také Nedbalův evergreen na Slapech nejbohatší zastoupení a Helenami, Wandami, Jadwigami, Zaremby, Boly, Popiely, Wlasteky i pohlednými tanečnicemi se to v improvizovaném stanu jen hemžilo. Z tohoto týmu jsme si všimli Tomáše Bartůňka, Liany Sass, Martiny Severové, Bronislava Kotiše, Jana Ježka, Václava Vostárka, Andrey Kalivodové a samozřejmě i všech již výše zmíněných. Nechyběl ani výtvarník Roman Šolc, sbormistryně Sára Bukovská a také umělecký šéf Pavel Polák, tiskový mluvčí Tomáš Matějovský a ředitel HdK Egon Kulhánek. Patrně nejmladším účastníkem zahradní párty byl dvouměsíční syn Dity Vích – Hořínkové, který dělal populární herečce doprovod společně s pyšným tatínkem. Zakrátko se stal miláčkem všech přítomných dam, aniž by si musel na rozdíl od většiny dospěláků pomáhat k dobrém náladě konzumací většího než malého množství alkoholu.

Vrcholem vydařeného večera se bezesporu stala módní přehlídka kostýmů k Polské krvi z dílny kostýmního návrháře Romana Šolce. Ať se jednalo o kroje či přenádherné plesové róby, nad jejich krásou a bohatstvím se tajil dech. Všichni vypadali nadmíru elegantně a zejména dámy v oslnivých šatech se staly okamžitou kořistí přítomných fotografů. Moderování přehlídky se ujala další známá tvář Karlína, herec Lumír Olšovský. Neměl to jednoduché – například baronka Drygalská mu odpovídala zásadně v polštině. V dráždivých kostýmech se objevilo i několik kurtizán, které jsme v původním libretu neobjevili, z čehož usuzujeme, že nám režisér Antonín Procházka přichystá několik předem netušených překvapení…

I „srandoturnaj“ ve stolním tenise, který zpočátku vypadal jako pouhý prostředek zábavy, se nakonec zvrhl z lítý boj, ze kterého vzešla vítězně dvojice Jan Ježek – Václav Vostárek. Však jsme také na rozpisu našli roztodivné týmy pojmenované převážně podle karlínských inscenací, jako „Polská krev,“ „Čardášová princezna,“ „Carmen,“ „Limonádový Joe,“ ale také „Sound System“ nebo zcela prozaicky „Bar“.

Spouště cvakaly, blesky blýskaly, víno teklo proudem, klobásky na grilu příjemně voněly, ale především se všichni dobře bavili až do pozdních nočních hodin. Prostě parádní párty se vším všudy!

Na zmíněnou párty se můžete podívat díky naší exkluzivní fotogalerii i Vy. Klikněte na tento odkaz a podívejte se do sekce Hudebního divadla Karlín.

Foto: Josef Hrubý, Tomáš Čedík, Vítězslav Sladký

1) Polská krev – z rodinného alba

2) Jekyll nebo Hyde – Marián Vojtko ve dvojici s Pavlem Polákem. Zabije soupeře míčkem nebo pohledem?

3) Dvě selky – Maryna alias Liana Sass /vpravo/ a company

4) Svůdná kurtizána – pane režisére, nezabloudila vám sem z jiné operety?

5) Vítězslav Sladký, půvabná tanečnice Andrea a Josef Hrubý se právě chystají na konkurs do nového muzikálu Kráska a zvíře

6) Bonus nejen pro naší čtenářku Laveru – Pavla Břínková v kostýmu Jadwigy a Jan Ježek v civilu