Muzikál Mefisto

Muzikál Mefisto

K 10. výročí otevření pražského divadla Hybernia chystá produkce zbrusu nový velkolepý muzikál Mefisto. Hudbu zkomponoval Daniel Barták, autorem scénáře je Zdeněk Zelenka, texty písní napsal Boris Pralovszký. Premiéra se uskuteční už ve čtvrtek 3. listopadu.

A jak nový muzikál představují sami tvůrci? T vidí samozřejmě v Mefistovi vyslance Pekla, ďábla, který je schopen vrátit člověku mládí. Ale jen za jistých podmínek. Na výhody mládí láká i stařičkého profesora Fausta, který hlavně lituje, že během svého života nestihl dokončit své rozsáhlé dílo. „Budete-li znovu mladý, získáte i čas, jak své dílo dokončit!“ vábí Mefisto. „Ale hlavně prožijete znovu to, čemu jste se kvůli své posedlosti prací neměl čas věnovat!“ Slibuje lásku, zdravé tělo, sílu i moc. Mládí a čas výměnou za duši, která ovšem s posledním dnem života člověka propadne Peklu. Jak se rozhodnout? Ze starého profesora se na zkoušku stane mladík, který prožívá, na co už dávno zapomněl. Popíjí se studenty, které kdysi učil, užívá radostí života, ale hlavně znovu prožívá lásku. A to nejednu. A když kromě lásky, získává i moc a na světě se mu v mladém těle líbí víc a víc, začíná přemýšlet, jakou lstí se ze svého úpisu Peklu vymanit…

Nečekejte však teskné faustovské drama. Nové zpracování nabídne nejen dramatický příběh, ale také romantickou lásku a především hodně humoru. „O možnosti udělat něco na základě Goethova Fausta jsem uvažoval už před patnácti lety ještě s Karlem Svobodou. Nejde ale o to adaptaci Goethova nesmrtelného díla, nepokoušíme se o jeho další variantu. Muzikál vznikl pouze na základní motiv Fausta, volíme jiné prostředky a samozřejmě zábavnější formu,“ upřesňuje libretista Zdeněk Zelenka.

 

Damiel Barták, Zdeněk Zelenka, Boris Pralovszký: MEFISTO

Režie: Zdeněk Zelenka a Filip Renč

Choreografie: Leona Qaša Kvasnicová

Scéna: Daniel Dvořák

Kostýmy: Jan Růžička

 

Osoby a obsazení:

Mefisto: Josef Vojtek
Andreucio: Jan Kříž / Petr Ryšavý
Markéta: Karolína Gudasová /  Ivana Korolová
Laurecie Bosetti: Iva Marešová / Dita Hořínková
Mario Bosetti: Jaromír Dulava / Michal Novotný
Dragonetti: Tomáš Trapl / Rudolf Kubík
Giulieta: Hana Křížková / Renata Podlipská
Spinelocio: Ladislav Korbel / Lukáš Randák
Fabio: Marco Salvadori / Štěpán Klouček
Sofronie: Andrea Holá / Jitka Jirsová
Alberto de Carlo: Martin Pošta / Jiří Zonyga

a další

Premiéra 3. listopadu 2016 v Divadle Hybernia

mefisto-2

Foto: Produkce muzikálu Mefisto (repro redakce)