Přebal CD

Přebal CD

VÁCLAV NOID BÁRTA se nedávno premiérově představil v Hudebním divadle Karlín jako legendární zločinec Clyde Barow v muzikálu Bonnie & Clyde. Při té příležitosti vychází kompilace muzikálových písní, které nazpíval během svojí dosavadní kariéry s názvem Bonnie & Clyde a další muzikálové hity.

Výběru zásadních muzikálových písní vévodí čerstvé nahrávky z nového muzikálu Bonnie & Clyde. Hudbu napsal Frank Wildhorn, autor i dalšího skvěle přijatého muzikálového díla, Carmen, s excelující Lucií Bílou a Noidem po jejím boku. Vedle Aidy, na výběru zastoupené terčetem Právo žít, zcela poprvé vychází ukázka z mistrovského díla Andrew L. Webbera a Tima Rice Jesus Christ Superstar v nastudování Hudebního divadla Karlín. Inscenaci s Kamilem Střihavkou v hlavní roli uvádí od roku 2010. Noid vystupuje v roli Jidáše. V loňském roce však nazkoušel i titulní postavu a na této kompilaci je jeho výkon zaznamenán. Tango pro Roxane z muzikálu Moulin Rouge nahrál Noid původně pro svoje první sólové album, půvabná Stingova skladba logicky nesmí chybět ani zde. Dáma s kaméliemi od Michala Pavlíčka a Elixír života od Ondřeje Soukupa patří k výjimečným muzikálovým dílům řadícím se k někdejšímu výtečnému muzikálovému programu Divadla Ta Fantastika. Jako bonus uzavírá album live nahrávka Superstar, ve které Václava Noida Bártu doprovází Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením pana Libora Peška.

Skladatel, zpěvák a herec Václav NOID Bárta vyrůstal v muzikantské rodině. Učil se hrát na klavír, flétnu a klarinet. Později jako samouk na kytaru, basu a bicí. Vedle vlastní tvorby, postupně se vyvíjející od rocku a metalu ke kvalitnímu popu, se během let vypracoval v předního muzikálového umělce.

A co k novince říká sám Václav Noid Bárta?: „Každý muzikál a každá píseň na tomto albu jsou mé milované. Nejzamilovanější jsem ale právě teď do novorozence – muzikálu Bonnie & Clyde. Nicméně ať se líbí nejen tři písně jako ochutnávka z nového muzikálu, ale i ty ostatní! Mě teda dost baví.“

Tracklist:

1. Bonnie (Bonnie & Clyde)

2. S čím se vždycky spokojíš –  s Dashou (Bonnie & Clyde)

3. Ďábel mě má rád (Bonnie & Clyde)

4. Právo žít  – s Lucií Bílou a Kamilou Nývltovou (Aida)

5. V zahradě Getsemanské: Děj se vůle tvá (Jesus Christ Superstar)

6. Jde vo kejhák (Carmen)

7. Patříš mě – s Lucií Bílou (Carmen)

8.Tango pro Roxane (Moulin Rouge)

9. Lásky se nezříkej (Dáma s kaméliemi)

10. Jachtou si tě polechtám (Dáma s kaméliemi)

11. Bugsy Siegels Wrong Song (Elixír života)

12. bonus: Superstar doprovází SOČR pod vedením Libora Peška (Jesus Christ Superstar)