Nová broadwayská show Spider – Man: Turn Off the Dark (Spider-Man: Zhasněte tmu) se proslavila rekordem, který jí zřejmě žádný producent nezávidí: Přestože nové dílo viděli už desetitisíce diváků, oficiální premiéra se téměř rok a půl odkládala, od původního 28. února 2010 až k definitivnímu 14. červnu letošního roku!

Uvedení muzikálu o slavném pavoučím muži provázely od počátku technické problémy a úrazy herců. Přitom se jedná o nejdražší show v historii Broadwaye, jejíž náklady se vyšplhaly až k neuvěřitelným sedmdesáti milionům dolarů (1,2 miliardy korun). Naposledy se producenti a autoři rozhodli odložit premiéru letos v březnu a dílo zásadně revidovali. Slavnostní premiéry se nakonec zúčastnili i Bono a The Edge z irské skupiny U2, kteří k němu složili hudbu.

Hlavní atrakcí představení jsou kaskadérské kousky, kdy účinkující létají nad hlavami diváků rychlostí až 65 kilometrů v hodině. Právě při nich se ale objevovaly nesnáze, když při zkouškách selhávala technika a herci zůstávali bezmocně viset v prostoru. Při letecké scéně se stalo také nejvážnější z celé série zranění, když se herec Christopher Tierney zřítil z výšky deseti metrů do orchestřiště.

Zároveň s premiérou byl odstartován i prodej soundtracku. Album, jehož producentem se stal Steve Lillywhite a vydavatelskou společností Interscope Records, posluchačům nabízí 14 písní z nového muzikálu. Na nahrávce se v roli Petera Parkera představí Reeve Carney, Mary Janeovou zpívá Jennifer Damianová, Patrick Page propůjčil hlas postavě Greena Goblina. Interprety hudebně doprovází dvacetičlenný orchestr.

CD SPIDERMAN: TURN OFF THE DARK
Original Broadway Cast 2011

1. NY Debut (Instrumental)
2. Boy Falls From the Sky
3. Rise Above 1 – Reeve Carney Featuring Bono And The Edge
4. Picture This
5. I Just Can’t Walk Away (Say It Now)
6. Bouncing Off the Walls
7. Pull the Trigger
8. No More
9. DIY World
10. If The World Should End
11. Sinistereo
12. A Freak Like Me Needs Company
13. Rise Above 2
14. Turn Off the Dark

Foto: Podukce muzikálu Spider-Man