Slovenský původní hip-hopový muzikál Príbeh ulice zaznamenal nevídaný uspěch nejen po celém Slovensku, ale také v Praze. Proto se jeho tvůrci rozhodli pro pokračování a nová “dvojka” bude mít premiéru už 25. března na Nové scéně v Bratislavě. I v druhém díle se příběh soustředí na hlavní postavy Nika, Mie a Viktora. V pokračování muzikálu, který viděli desetitisíce diváků, si opět zahraje celá plejáda známých herců. Původní obsazení – Marek Majeský, Marián Labuda ml., Peter Trník, Zuzana Šebová, Kristína Turjanová, Daniel Heriban či Lukáš Dóza – doplní v pokračovaní muzikálu Táňa Pauhofová, Robo Jakab, Eva Sakálová nebo Kristína Farkašová. Divákům se dále představí také Peter Kočiš, Martin Madej, Zuzana Porubjaková a Ivica Sláviková.

“Pravá príčina dvojky je, že sa máme radi, že sme si na seba zvykli,” vysvětluje režisér a scénárista Nikita Slovák. Podle něho bude nový příběh temnější. “Bude tam sice viac smiechu, ale i romantiky a sĺz,” dodal Slovák.
Dominantou muzikálu bude opět tanec. Choreograf Miňo Kereš opět namíchal směs nápaditých choreografií v podaní tanečníků z Freak Dance Company či z formace The Pastels.
“Za posledné roky sa toho v hip-hope a v celom tanečnom svete veľa zmenilo. Vzniklo množstvo progresívnych tanečných a hudobných štýlov, ktoré budú môcť diváci v muzikáli vidieť,” dodal choreograf a producent muzikálu v jedné osobě. Na Príbehu ulice II opět s účinkujícími spolupracoval světoznámý tanečník Lil Phil Mungiele. Hudební produkci a dramaturgii má pod palcem rapper Opak ze skupiny AMO, který zároveň s Máriou Čírovou nazpíval ústřední hit nového muzikálu. Připravuje se i soundtrack k muzikálu, který možná bude k dispozici už na premiéře.

Novinkou Príbehu ulice II je také skutečnost, že některé tanečníky a hudebníky hledali inscenátoři opravdu mezi lidmi z ulice během šňůry Orange Casting Tour po slovenských městech.
“Boli sme milo prekvapení, koľko talentovaných ľudí sa prišlo ukázať a čo všetko predviedli. Mnohí ani nechodia do tanečných škôl, či kurzov, ale jednoducho trénujú doma, pred zrkadlom,“ poznamenal Nikita Slovák. Na castingu v Žilině jej zaujal DJ Spinhandz a mladá, sotva osmnáctiletá Zuzana Kaduková. Oba se stali součástí týmu nově vznikajícícho muzikálu.
Príbeh ulice II čeká slavnostní premiéra 25. března, předpremiéra se koná o den dříve.