V rámci jubilejního XX. ročníku prestižního Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, jehož největší letošní hvězdou bude proslulý operní tenorista José Cura, se mohou diváci těšit také na koncert Nesmrtelná Broadway, kdy během jediného vystoupení v Čechách uvidí a uslyší umělce přímo z newyorské muzikálové Mekky.

MHF Český Krumlov přinesl v již průběhu předešlých dvou ročníků divákům možnost setkat se se světově proslulými muzikálovými melodiemi.
„Před několika lety jsme vyslali signál, že v rámci festivalu otevíráme žánr muzikál, ale ´trochu jinak´,“ vzpomíná dramaturg festivalu Lubomír Herza. „Už na počátku byla idea přinést reprezentativní výběr ze světové muzikálové tvorby, a to ve špičkovém provedení, v originálních aranžích, tak, jak jednotlivé písně zaznívají v divadlech na newyorské Broadwayi. Každý rok tak mohou naši diváci zažít pravou noc na Broadwayi,“ vysvětluje Herza.

Letos tento cyklus vrcholí koncertem Nesmrtelná Broadway tuto sobotu 23. července. Projekt bude tentokrát laděn rock´n´rollově, rockově a popově, chybět však nebude ani muzikálová klasika. Muzikálové evergreeny uslyšíte v podání trojice výjimečných broadwayských umělců, Christianne Noll, Roba Evana a Anne Runolfsson. Zpěváky jako již tradičně doprovodí Kühnův smíšený sbor a Moravská filharmonie Olomouc za řízení Randalla Craiga Fleischera.

Diváci vyslechnou árie, duety, předehry a sborové scény z muzikálů West Side Story, Phantom of the Opera, Les Misérables, Mamma Mia, Evita, Wizard of Oz, Victor/Victoria, Jekyll and Hyde, Rain, Rock of Ages a dalších slavných děl. Vstupenky se prodávají v cenové relaci 210 – 1420 korun.

Foto: MHF Český Krumlov