V pondělí 17. září se uskutečnila v tokijském Aoyama National Theater premiéra muzikálu z produkce pražského Divadla Kalich Jack Rozparovač. Na prestižní scéně s kapacitou 1200 míst čeká muzikál s hudbou Vaša Patejdla v prvním setu třicet už nyní zcela vyprodaných repríz.

Jack Rozparovač střídá na jevišti tohoto divadla slavný muzikál Miss Saigon. Japonskému publiku se Patejdlův muzikál představí po fenomenálním úspěchu v sousední Jižní Koreji, kde měl premiéru v Soulu v roce 2009 a na tomto v současnosti největším muzikálovém trhu světa dosud odehrál 300 vyprodaných repríz.

Jack Rozparovač je už druhý muzikál z producentského portfolia Michala Kocourka a jeho Divadla Kalich, který dobývá dvě asijské metropole: Muzikál Hamlet si na své konto už stačil připsat 400 odehraných představení v Soulu a kolem 30ti v Tokiu.
„Plní se mi ta nejtajnější přání. Jedno z takových mi přišlo na mysl, když jsem v roce 1991 v New Yorku zůstal na muzikálu Fantomu Opery zcela uchvácen stát v hledišti, až jsem v něm byl úplně sám. Uplynulo 16 let, během nichž se mi podařilo postavit Divadlo Kalich a vyprodukovat v něm devět původních českých muzikálů, a já si na tenhle záblesk vzpomněl ve chvíli, kdy jsem seděl v jednom z nejprestižnějších divadel v Soulu a koukal jsem se tam na náš muzikál Hamlet. Stejně tak o dva roky později tamní premiéra Jacka Rozparovače byla nádherný zážitek, fantastický výsledek tvrdé práce. Jsem za něj osudu vděčný. A mohu prozradit, že s našimi korejskými i japonskými partnery jednáme o spolupráci na dalších našich titulech,“ uvedl před odletem do Tokia producent Michal Kocourek.

„Sláva je samozřejmě záležitost pomíjivá, ale v okamžiku, kdy diváci v Koreji nebo Japonsku po mé písničce zatleskají, neubráním se pocitu, že jsem nežil zbytečně. A že snad i něco umím,“ doplnil slova producenta hudební skladatel Vašo Patejdl.

Ilustrační foto: Archiv Divadla Kalich