Fantóm londýnských ulic, Jack Rozparovač, se vrací na scénu domovského Divadla Kalich. Muzikál Vaša Patejdla, Ivana Hejny, Eduarda Krečmara a Martina Hrdinky se po úspěšném uvedení v jihokorejském Soulu dočká obnovené premiéry v Kalichu v pondělí 8. března 2010. Připomeňme, že hudební skladatel Vašo Patejdl je nejen autorem mnoha populárních písní, ale také slovenského zbojnického muzikálu Adam Šangala, který se v režii Jozefa Bednárika hraje v Divadle Andreja Bagara v Nitře už sedm let a zaznamenal přes stovku repríz, což je ve městě velikosti Nitry obrovský úspěch.

Obnovená premiéra Jacka Rozparovače nabídne divákům několik nových tváří. Nejvýznamnější změnou je patrně doobsazení Leony Machálkové do role Glorie. Autoři pro ní dokonce dopsali písničku Láska má žije dál, která zazní v závěru představení. Novým komisařem Andersonem budou Jan Kříž a Zbyněk Fric, Glorií také Jana Fabiánová. Jack Rozparovač bude vzhledem k vytíženosti zájezdů do zahraničí uveden na programu Divadla Kalich pouze na omezený počet představení, konkrétně od 8. do 14. března, 21. – 25. dubna a 2. – 6. června. Bezprostředně po odehrání březnového setu se herci i dekorace přesouvají do Bratislavy. Slovenská premiéra Jacka čeká 16. března na bratislavské Nové scéně, od 18. do 20. března bude muzikál uváděn v košickém divadle Cassia Dance.

Velký úspěch dílo sklidilo i v jihokorejském Soulu, který se v současné době stává světovou mekkou muzikálu, kde se večer co večer hraje stovka muzikálů! Jack byl uváděn v prestižním divadle Universal Arts Center s kapacitou 1240 míst a po prvním týdnu prodeje vstupenek se zařadil mezi 10 nejprodávanějších titulů na tamní muzikálové scéně. Inscenaci, nastudovanou na prvotřídní profesionální úrovni, doprovází 16ti členný orchestr, herecký soubor byl rozšířen na 30 osob a seznam odehraných písní se rozrostl oproti původní pražské inscenaci o 4 skladby.

Obsazení rolí v Divadle Kalich 2010:

Jack Rozparovač – Filip Blažek, Henrich Šiška
Glorie – Leona Machálková, Sabina Laurinová, Jana Fabiánová
Ďábel – Zdeněk Podhůrský, Vladimír Marek
Polly – Ivana Jirešová, Jana Vaculíková
Robert Anderson – Roman Vojtek, Jan Kříž, Zbyněk Fric
John Monro – Josef Laufer, Ivan Vodochodský, Henrich Šiška
flašinetář – Richard Tesařík, Ladislav Spilka
Elizabeth – Hana Zagorová, Renata Podlipská

Článek napsán s využitím části tiskové zprávy Divadla Kalich.

Foto: Divadlo Kalich

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal