Fantóm londýnských ulic, tajemný Jack Rozparovač, se vrátí na jeden večer na scénu domovského Divadla Kalich. Muzikál Vaša Patejdla, Ivana Hejny, Eduarda Krečmara a Martina Hrdinky se po úspěšném uvedení v Korei i Japonsku v pondělí 26. listopadu 2012 vrací na místo, kde odehrál přes 200 repríz, tedy do pražského Kalichu. Uskuteční se tu galakoncert Jacka Rozparovače, na němž se ke svým rolím navrátí hvězdy původní pražské inscenace Hana Zagorová, Leona Machálková, Sabina Laurinová, Roman Vojtek, Zdeněk Podhůrský, Zbyněk Fric a výjimečně i autor muzikálu Vašo Patejdl a další.

Vedle jejich vystoupení dojde také na audiovizuální ochutnávky z asijských nastudování a další rarity. K zajímavostem jistě patří, že součástí japonské a korejské verze muzikálu je také radiohit Voda, čo ma drží nad vodou. Galakoncert Jacka Rozparovače divákům nabídne zážitek, jaký už se nebude nikdy opakovat. Tvůrci zároveň převezmou zlatou desku za prodej nosičů v Soulu.

Muzikál má na svém kontě 270 vyprodaných představení v jihokorejském Soulu a 30 stejně zaplněných repríz v japonském Tokiu. V obou metropolích se setkal také s velmi vřelým přijetím kritiky. „Japonský producent to pojmenoval jasně: Z díla, které vzniklo v srdci Evropy, se stal světový muzikál,“ uvedl producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek. Na základě těchto ohlasů bude Jack Rozparovač na jaře uveden v Ósace, na tři měsíce se vrátí do Soulu a v září pak opět do Tokia. Romantický muzikál vypráví o dvou podobách lásky. Tu první, sesterskou, osudově rozdělil Jack Rozparovač, tu druhou, mileneckou, tato nejzáhadnější postava v dějinách kriminalistky naopak spojila.

Foto: Divadlo Kalich (za spolupráci redakce děkuje Jaroslavu Panenkovi)

1, 2) Snímky z asijských verzí muzikálu Jack Rozparovač
3) Roman Vojtek a Daniela Šinkorová