Muzikál Jack Rozparovač, který se před dvěma týdny vrátil v obnovené premiéře na jeviště pražského Divadla Kalich, čeká už dnes první uvedení na Nové scéně v Bratislavě, kde herci z Kalichu často hostují.
Dá se předpokládat, že ve slovenské metropoli čeká dílo značný úspěch už proto, že hudba pochází ze skladatelské dílny Vašo Patejdla, autora mnoha hitů nejznámější slovenské skupiny Elán. Neméně vřelé uvítání nejspíš zažije i Hana Zagorová, která je u našich východních sousedů stále z dob společné federace nesmírně populární. Ta vystoupí v úloze postarší prostitutky Elizabeth. Z dalších protagonistů se mohou Bratislavané těšit na Leonu Machálkovou, Josefa Laufera, Romana Vojtka, Richarda Tesaříka, Henricha Šišku, Radku Špáňovou či Zdeňka Podhůrského.

Romantický muzikál vypráví o dvou podobách lásky. Tu první, sesterskou, osudově rozdělil Jack Rozparovač, tu druhou, mileneckou, tato nejzáhadnější postava v dějinách kriminalistky spojila. Výpravná podívaná se spoustou i na Slovensku známých hereckých hvězd slibuje podmanivou atmosféru Londýna 19. století, romantiku i všudypřítomné napětí a nezapomenutelné melodie. Proto lze očekávat, že zde čeští umělci sklidí podobný úspěch, jako při nedávném hostování s Johankou z Arku. Samotná Nová scéna, nejvýznamnější bratislavské muzikálové divadlo, má momentálně na svém repertoáru West Side Story, Fidlikanta na streche, Edith a Marlene a původní autorský muzikál František z Assisi.

Foto: Divadlo Kalich (Hana Zagorová – Elizabeth)