Mary Poppins, hudební komedie Škola základ života, vizuální koláž Muchova epopej, druhý díl Osudové komedie Očistec, hororová muzikálová komedie Malý krámek hrůz a světový bestseller Jekyll a Hyde – až se nechce věřit, že na všechny tyto tituly se můžeme těšit na prknech Městského divadla Brno v příští sezoně. Samozřejmě o nich připravujeme samostatný materiál. Momentálně nás ale zaujalo zejména zveřejněné, zatím ještě neúplné, obsazení muzikálu Mary Poppins, který bude mít na Hudební scéně premiéru 20. listopadu tohoto roku. V „létající“ Mary se promění hned tři herečky – Radka Coufalová, Alena Antalová a Johana Gazdíková.

Mary Poppins je jedním ze světově nejoblíbenějších tzv. rodinných muzikálů. Dílo z proslulé dílny Walta Disneyho vychází ze slavného filmu z roku 1964 a odehrává se na konci 19. století v Londýně. Jeho hrdinkou je originální vychovatelka Mary Poppinsová, disponující kouzelnými dovednostmi, které prozáří dětský svět hravostí, svobodou a fantazií natolik, že nakonec dokáží společně proměnit i charaktery rodičů.
Nastudování české premiéry se v Brně ujme režisér Petr Gazdík, dirigenti Dan Kalousek a František Šterbák a choreografka Lucie Holánková. O překlad se postará osvědčený Jiří Josek, scénu navrhne Jaroslav Milfajt a kostýmy Andrea Kučerová.

V NAŠEM MAGAZÍNU SI JIŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN PŘEČTETE EXKLUZIVNÍ ČLÁNEK TEATROLOGA A DRAMATURGA PATRICKA FRIDRICHOVSKÉHO, KTERÝ MUZIKÁL MARY POPPINS VIDĚL NA NĚKOLIKA PŘEDNÍCH SVĚTOVÝCH SCÉNÁCH.

Osoby a obsazení:

Mary Poppins: Alena Antalová / Radka Coufalová / Johana Gazdíková
Bert: Dušan Vitázek / Zdeněk Ratajský
Georg Banks: Martin Havelka / Milan Němec
Winifred Banks: Jana Musilová / Markéta Sedláčková
Mrs. Brill: Lenka Bartolšicová / Zdena Herfortová
Robertson Ay: Tomáš Sagher / Lukáš Vlček
Admiral Boom, Bank Cairman: Karel Janský / Ladislav Kolář
Park Keeper, Mr. Punch: Josef Jurásek
Mrs. Corry: Lenka Janíková / Tereza Martinková
Queen Victoria, Miss Andrew, Miss Smythe: Soňa Jányová / Pavla Vitázková / Zuzana Maurery
Bird woman: Vladimíra Spurná / Jana Gazdíková