Kvůli vyhlášení konkursu dnes Městské divadlo Brno odtajnilo zcela senzační zprávu: V příštím roce na Hudební scéně uvede českou premiéru světového muzikálu Mary Poppins! Zatímco pražské scény se, s vyjímkou Karlína, soustředily výhradně na českou tvorbu velmi kolísavé úrovně, brněnský intendant Stanislav Moša dováží do jihomoravské metropole doslova jeden muzikálový trhák za druhým.
Muzikál Mary Poppins měl přetom světovou premiéru teprve v roce 2004 a následně se stal jedním z nejúspěšnějších titulů londýnského West Endu. Producentsky spadá pod jednoho z nejvlivnějších mužu hudebního divadla, Camerona Mackintoshe. Z “jeho” titulů už brněnští uvedli například Olivera, Čarodějky z Eastwicku nebo Les Misérables.
Muzikál vychází z knižní předlohy P.L.Traverse z roku 1934, v šedesátých letech natočil americký režisér Robert Stevenson stejnojmenný hudební film s Julií Andrews v titulní roli, který tehdy úspěšně konkuroval My Fair Lady. Novou muzikálovou podobu produkuje C.Mackintosh ve spolupráci se studiem Walta Disneye. Od vzniku původní filmové pohádky tedy uplynulo plných 40 let. Původní dílo bratří Shermanů opatřil novými songy George Stiles, texty napsal Anthony Drewe. Vznikl tak skutečný rodinný muzikál, který zaznamenal megaúspěch nejen v Londýně, ale také na Broadwayi a v dalších světových městech, kam zamířil v rámci turné. O show, která se opírá o nejnovější triky 21. století, přineseme samostatný materiál.

Městské divadlo Brno ve spolupráci s Walt Disney & Cameron Mackintosh Ltd. nyní vypisují konkurz na obsazení hlavních, vedlejších a dětských rolí v prvním českém uvedení světového muzikálu “MARY POPPINS”.

20. února 2010
I. kolo konkurzu ( taneční a pěvecká část )

21. února 2010
KONKURZ – DĚTI
II. kolo konkurzu – pouze vybraní z I. kola ( pěvecká část )

Podmínky:
věk: 16 – 50 let, děti 6 – 13 let
profesionální taneční a pěvecká průprava
základy stepu vítány
zaslání online přihlášky s fotem
zpěv:
1/ jedna lidová píseň
2/ jedna libovolná píseň ze “světové muzikálové klasiky”
3/ jedna píseň z “Mary Poppins” – česky

Notové materiály budou k dispozici poslední týden v lednu ke stažení na našich internetových stránkách nebo emailem na vyžádání. Korepetitor a zvukař budou u konkurzu zajištěni divadlem.
Online přihlášky zveřejněné na http://www.mdb.cz lze zasílat nejpozději do 15. února 2010.