Kontejner nemusí být jen synonymem popelnice. Do Brna například už podruhé přiveze kulturu. A přivede divadlo blíže k lidem, do míst, kde se tradičně umění nevyskytuje. Navazuje na tradici potulného / kočovného divadla, které se odehrávalo na ulici.

“Festival pouličního divadla” – i to je jeden z přívlastků festivalu s netradičním názvem Divadelní kontejner 2015. Ač by se mohlo zdát, že jde o divadlo z popelnice, ani zdaleka tomu tak není. Festival získal jméno podle své dominanty, přepravního kontejneru, který můžete vídat na zaoceánských lodích nebo na stavbách. Tento konkrétní kontejner je jakousi moderní alternativou divadelnické maringotky. Letos bude instalován na ulici Středova v centru Brna v těsném sousedství Náměstí Svobody. Z moderní maringotky se po deset dnů každý den rozbalí scéna, před níž se budou odehrávat divadelní představení, hudební vystoupení a také pohádky pro malé i velké děti.

Festival se koná v od 28.8. do 6.9. 2015. Každý den v 18 hodin na diváky čeká divadelní představení a po něm „zákusek“ v podobě hudebního vystoupení. A ani nejmenší nezůstanou ošizeni, vždy o víkendu a koncem pracovního týdne se budou odpoledne hrát pohádky. Za deset dnů vystoupí na patnáct souborů a divadelních spolků, diváci uvidí i performance či improvizační show. Doprovodný program tvoří desítka hudebních uskupení a hudebníků.

Ilustrační foto: Produkce festivalu