Přestože mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER proběhne až v dubnu, ochutnávku dostanou návštěvníci Galerie Vaňkovka už v těchto dnech prostřednictvím výstavy a bohatého doprovodného programu, které navrhli a připravili studenti Divadelní fakulty JAMU v Brně.

Hlavní doprovodný program již propukl v pátek 1. února, další část diváky čeká ve čtvrtek 7. února od 16.00 hodin. Můžeme se těšit na hudebně-divadelní vystoupení studentů JAMU a zpěv Jiřího Macha, absolventa DIFA JAMU a předního člena muzikálového souboru Městského divadla Brno. Po celou dobu trvání výstavy (1. – 10. února) pak budete moci spatřit živé sochy, vystoupí „experti na čistou improvizaci“ Kamarádi nacvičených scének a aby toho nebylo málo, studenti JAMU se svými přáteli si na pondělí 4. února od 16.00 hod. pro návštěvníky připravili velké překvapení!

Organizátory festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER jsou studenti Divadelní fakulty JAMU. Myšlenka vytvořit tradici festivalu vznikla z potřeby zakladatelů setkávat se s dalšími divadelními profesionály a studenty divadelních škol a pomoci posílit pověst města Brna jako centra kulturního dění. Přehlídka se stává rok od roku prestižnější, především díky bohaté účasti souborů divadelních škol ze všech koutů světa. Pravidelně se účastní divadelníci ze zemí Visegrádské čtyřky, ale i ostatních zemí Evropy. Do Brna také zavítaly soubory z Jižní Koreje, Kolumbie, Filipín, Spojených států amerických, Íránu a mnoha dalších zemí. Podporovateli letošního 23. ročníku jsou Jana Plodková, Pavel Liška, Pavel Zedníček či Arnošt Goldflam.

Ilustrační foto:
Vítězslav Sladký a archiv MDB (Jiří Mach)