Všechny hlavní songy nového muzikálu Ostrov pokladů Dennise Martina (texty a libreto napsali společně s hudebním skladatelem Christoph Jilo a Wolfgang Adenberg) vychází v německé verzi na CD, které je již v prodeji za necelých 19 Eur. Album současně vede hitparádu renomovaného prodejce Sound of Music, experta na muzikálové nahrávky. Druhé místo zaujímá vídeňská nahrávka Mary Poppins z roku 2014 a třetí kompilace z muzikálu The Bodyguard.

Ostrov pokladů měl světovou premiéru 16. května tohoto roku na Hudební scéně Městského divadla Brno v režii Stanislava Slováka. Od 17. července pak novinku uvádí v německé premiéře Schlosstheater ve Fuldě, kde se už s velkým úspěchem hrály Martinovy muzikály Papežka a Bonifatius. Ostrov pokladů divadlo ve Fuldě uvádí až do 16. srpna a poslední reprízy jsou prakticky vyprodány, zbývá jen několik jednotlivých vstupenek.

Na CD v hlavních rolích zpívají Friedrich Rau, Anna Thorén, Andreas Lichtenberger, Claudius Ruppel či Norbert Lamla a posluchači si mohou vychutnat těchto 21 písní:

CD DIE SCHATZINSEL – Original Fulda Cast 2015

1. Prolog
2. Wach endlich auf, mein Sohn
3. Es lebe die Boheme
4. Irgendwo am Ende der Welt
5. Haben wir noch den Mut zu träumen?
6. Aye, Aye
7. Auf Leben und Tod
8. Alles auf eine Karte (Pre-Reprise)
9. Bristol City
10. Ich mein’ es nur gut mit Dir
11. Ich bin das Kommando
12. Alles auf eine Karte
13. Heihoo
14. Das ist mein Junge
15. Über’s weite Meer
16. Meuterei
17. Das sie sich nicht schämt
18. Gestrandet
19. Herr der Insel
20. Die Höhle
21. Finale

Ilustrační foto: soundofmusic.de (repro redakce)