Tým mladých umělců kolem hudebního skladatele Vojtěcha Adamčíka chystá nový autorský muzikál Cyrano. Slavnostní premiéra se uskuteční 25. března příštího roku na Malé scéně DK Metropol v Českých Budějovicích. Zde už sklízela velký úspěch Adamčíkova muzikálová prvotina s názvem „Úděl osudu“. Ten napsal spolu s textařem J. Batystou a zrealizoval jako tzv. studentskou produkci. Představení se dočkalo celkem 14 repríz, z nichž téměř všechny byly beznadějně vyprodány. V říjnu 2014 získal V. Adamčík za „Úděl osudu“ ocenění za nejlepší hudbu na soutěžní přehlídce amatérských hudebních divadel „Voskovcova Sázava“. Muzikál získal také ceny za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, nejlepší ženský pěvecký výkon v hlavní roli i cenu za libreto.

Vojtěch Adamčík již čtrnáct let hraje na klavír, nyní studuje souběžně gymnázium a konzervatoř v Českých Budějovicích. V každé volné chvíli se věnuje komponování. Cyrana píše společně s textařem Filipem Šinknerem, momentálně studentem psychologie na FF UK v Praze. Ten se k divadlu dostal jako šermíř agentury ARGO, pod jejíž záštitou účinkoval v představení Robin Hood na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Byl členem souboru Studentského Univerzitního Divadla v Českých Budějovicích. Již deset let hraje na kytaru. Cyrana bude režírovat talentovaná Kateřina Studená, choreografie se ujme Evžen Bočkor, souboje secvičí Marek Kubát. Největší hvězdou obsazení je prozatím herec a zpěvák Lukáš Randák, další alternace jednotlivých rolí vzejdou z listopadových konkursů.

“Oproti Údělu osudu bych se chtěl vydat trochu jiným směrem, a to i hudebně. Nesmrtelná hra Edmonda Rostanda Cyrano z Bergeracu je příběhem velké lásky, naděje i odhodlání. Držíme se celkem věrně předlohy, mou snahou je napsat opravdu hodnotný muzikál, na který se budou diváci rádi vracet. Na projektu pracuji s několika úžasnými lidmi. Samozřejmě nejdůležitější je pro mě Filip Šinkner, který podle mého názoru na textech odvedl vynikající práci. Jsou chytré, mají noblesu a vtip. Velkým přínosem by pak měla být režisérka Kateřina Studená. Její vize je velice zajímavá a opravdu mě nadchla,” vysvětluje skladatel Vojtěch Adamčík.

V hlavních rolích vystoupí: :

CYRANO DE BERGERAC – Tomáš Vávra (alternace v jednání)
ROXANNA – Lucie Pragerová (understudy Markéta Láchová)
KRISTIÁN DE NEUVILLETTE – Lukáš Randák / Otomar Novotný
DEGUICHE – Jan Mrkvička (understudy bude doplněna)

O konkursu na understudy hlavních úloh, vedlejších rolí a company vás budeme včas informovat.

Foto: Archiv Vojtěcha Adamčíka (repro redakce)