Další Burza mladých zpěváků pořádaná Jednotou hudebního divadla ve spolupráci s Národním divadlem Praha a Ministerstvem kultury ČR proběhla v úterý 8. března na scéně Státní opery v Praze. Zúčastnilo se jí 37 pěvců z Čech, Slovenska, ale také z Ukrajiny nebo Rakouska. Hned trojice talentovaných zpěvaček přijela například z Oděsy. Všichni předzpívali odbornému auditoriu, ve kterém zasedli dirigenti, režiséři a dramaturgové našich operních domů společně s hudebními publicisty, pedagogy a renomovanými pěvci.

O senzaci se postaral hned první účinkující, Martin Slavík, který velmi svérázným způsobem předvedl árii Waltrauty z Wagnerova Soumraku bohů, zcela netradičně v sopránovém oboru. Do Kostelničky z Její pastorkyně už se naštěstí nepustil. Ostatní vystupující byli tradičnější – nejčastěji zněly z jeviště úryvky z děl Wolfganga Amadea Mozarta (Kouzelní flétna, Figarova svatba, Cosi fan tutte, Idomeneo…) a Gaetana Donizettiho, z jehož děl jednoznačně vedl Don Pasquale a úloha Noriny. K velmi frekventovaným skladatelům jako obvykle patřili Verdi, Puccini a Čajkovskij. Posluchači však vyslechli i několik neotřelých hudebních čísel, kupříkladu z Armidy Antonína Dvořáka, Petra Grimese B. Brittena, Jezera Ukereve O. Máchy nebo na různých konkursech oblíbenou píseň Hello.., Oh Margaret z Menottiho buffo opery Telefon aneb Láska ve třech. Třikrát zněla sálem i opereta, když se zpěvačky prezentovaly hudebními čísly z Veselé vdovy Franze Lehára, Čardášové princezny Emmericha Kálmána a Straussova Netopýra.

Někteří zpěváci předvedli jen jednu árii, jiní byli auditoriem vyzváni k druhé či třetí ukázce. Na jevišti se střídali již hotoví a mnohde vystupující pěvci se začátečníky, studenty uměleckých škol a poloamatéry. K nejtalentovanějším jistě patřili Lucie Laubová, Marek Pobuda, Jakub Dolejš, Anna Droppová, Gayane Arutiunian Tereza Maličkayová či velmi slibný barytonista Lukáš Hacek. Několika vybraným účastníkům nabídne Jednota hudebního divadla malé koncertní turné po České republice. Náročným programem neúnavně (jako vždy) provázela Radmila Hrdinová.