Ideální příležitost představit se divadelním hodnostářům i hudebním kritikům budou mít už v úterý 8. března účastníci Burzy mladých zpěváků, kterou pořádá každoročně Jednota hudebního divadla ve spolupráci s Národním divadlem na jevišti Státní opery v Praze.

Burza mladých zpěváků je nesoutěžní prezentací operních, operetních a koncertních pěvců do 35 let bez stálého angažmá před vedoucími pracovníky divadel, zástupci hudebních agentur a divadelními publicisty s mimořádnou příležitostí navázat jednání o možnostech angažmá, hostování nebo externí spolupráce. V průběhu Burzy probíhají osobní také konzultace s předními českými pěveckými a pedagogickými osobnostmi. Několika vybraným účastníkům nabídne Jednota hudebního divadla malé koncertní turné po České republice.

Burzy mladých zpěváků se může zúčastnit každý pěvec do 35 let. Může použít vlastní rekvizity, kostýmy, případně může vystoupit společně s dalším pěvcem. Korepetitor je po celý den zajištěn, lze ale vystoupit i s vlastním korepetitorem. Každý účastník si připraví tři ukázky. Minimálně vstupní ukázka musí být z klasického operního nebo operetního repertoáru (v maximální délce 5 minut). Každému účastníkovi bude umožněno vystoupení s první ukázkou, odborné auditorium si poté může vyžádat další z předem uvedené nabídky. Všichni účastníci jsou povinni donést si vlastní notový materiál. Vstupní poplatek pro vystupující pěvce je 500 Kč, platí se při prezenci ve Státní opeře. Pro přihlášené přímo na místě je vstupní poplatek 700 Kč.

Zajímavostí je, že přihlášené neomezují žádná další kritéria. Na jevišti se tak může sejít velmi pestrá směsice zpěváků: Od již vystupujících ostřílených mladých pěvců bez stálého angažmá přes studenty uměleckých škol až po úplné amatéry, kteří chodí soukromě na hodiny zpěvu a třeba touží jen si zazpívat na jevišti Státní opery. Obvykle přijedou účastníci nejen z celých Čech, ale i ze zahraničí, například ze Slovenska, Ruska, Německa, Ukrajiny i Japonska. Řada dřívějších účastníků Burzy se následně uplatnila v mnoha rolích v celé plejádě operních, operetních i muzikálových divadel. Jako obvykle bude burzu řídit a moderovat s vtipem a nadhledem hudební a divadelní publicistka Radmila Hrdinová. Naše redakce, podporující mladé umělce, bude samozřejmě u toho.

Více informací získáte zde:

http://www.jednotahd.cz/burza/propozice.php

Ilustrační foto: Archiv redakce