Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě představilo cyklus “Ostravský Ježíš” fotografa Martina Straky. Série fotografií inspirovaných Ostravou, místem, ve kterém se JESUS CHRIST SUPERSTAR, příběh všech příběhů, odehrává právě teď a nyní!!! Exkluzivně vám přinášíme několik fotografií z tohoto cyklu jako ochutnávku před premiérou slavné rockové opery Andrewa Lloyda Webbera a Tima Rice, která se uskuteční v Divadle Jiřího Myrona už 17. března.

Martin Straka je populárním ostravským fotografem, reportérem, televizním komentátorem automobilových závodů a spolupracovníkem mnoha tištěných časopisů. V roce 1992 začal pracovat v médiích. Nejprve působil v Ostravském večerníku, odkud odešel do ostravské redakce MF DNES, pro niž pracoval jedenáct let. Další čtyři sezony fotil pro deník Sport. Od roku 2011 je na volné noze. V televizi komentuje automobilové závody. Za své fotografie získal různá ocenění, například Zlaté oko pro nejlepší motoristickou fotografii v České republice 2007 či Zvláštní cenu Katovic ve Slezské novinářské fotografii 2011. Je autorem několika fotografických knih, například Mezi oceány či Když fotoreportér musí, která obsahuje šestapadesát unikátních pohledů na Ostravu. Miluje černobílou fotografii, o které kdysi prohlásil:
“Černobílá fotografie dokáže vyjádřit emoce a sílu okamžiku stejně naléhavě, jako snímek barevný, někdy i lépe. Pořád žije, a ještě dlouho bude. V naší barevně těkavé a uspěchané době je to příjemná změna.”

Foto: Martin Straka

1) Důl Michal, těžní budova – Lukáš Vlček (Ježíš Kristus)
2) V každé ženě je něco z Máří Magdalény – Hana Fialová, Martina Šnytová, Vendula Příhodová
3) Na úpatí terasy Nové radnice v Ostravě – Tomáš Savka (Pilát Pontský)
4) JESUS OSTRAVA, společné foto hlavních představitelů
zleva: Jan Vlas (Herodes), Roman Harok (Pilát), Roman Tomeš (Jidáš Iškariotský), Martina Šnytová (Máří Magdaléna), Lukáš Vlček (Ježíš Kristus), Vendula Příhodová (Máří Magdaléna), Lukáš Adam (Jidáš Iškariotský), Peter Cmorik (Ježíš Kristus), Tomáš Savka (Pilát), Pavel Liška (Herodes)