Tak jako všechny současné velké orchestry, i Česká filharmonie občas putuje “napříč hudebními žánry”. V únoru 2016 tak zcela poprvé uvede čtyři mimořádné koncerty s názvem Best of Broadway pod vedením amerického dirigenta Keitha Lockharta ve sportovních halách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Zazní nejslavnější melodie z muzikálů West Side Story, Les Misérables, Cats, Mamma Mia!, Fantom Opery, A Chorus Line či Evita, které zazpívají špičkoví sólisté z broadwayských divadel: Marin Mazzie (mezzosoprán), Jason Danieley (tenor) a Rodney Earl Clarke (bass).

“Půjde o vůbec první program sestavený z muzikálových melodií, který Česká filharmonie zahraje,” uvedl dirigent Keith Lockhart, jenž spolupracoval také se Stingem, Johnem Mayerem nebo Stevenem Tylerem ze skupiny Aerosmith. “Vybrali jsme průřez nejznámějších skladeb, důraz je ale kladen na hudbu, nikoliv jen na věhlas jednotlivých titulů,” vysvětlil Lockhart. Repertoár dvouhodinové show představí originální provedení písní jako například Maria, The Phantom of The Opera, I Dreamed a Dream, Dancing Queen, Hello, Dolly nebo Don’t Cry for Me, Argentina, které domácí publikum zná důvěrně i z českých divadelních scén.

Keith Lockhart, jenž od roku 1995 vede proslulý Boston Pops Orchestra, bude s Českou filharmonií spolupracovat poprvé:
“Pro exkluzívní koncerty v České a Slovenské republice připravujeme nová aranžmá, protože chci, aby vynikl hutný zvuk orchestru a diváci si užili neopakovatelný večer,” popsal jedinečnost zpracování dirigent.

Seznam koncertů:
2. únor 2016 Praha, O2 aréna
3. únor 2016 Brno, Kajot aréna
4. únor 2016 Ostrava, Ostrava aréna
5. únor 2016 Bratislava, Zimní štadion Ondreja Nepelu

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal