Třetí koncert dětské abonentní řady D koncertní sezóny 2015/2016 Plzeňské filharmonie proběhne 17. dubna od 16:30 ve Studiu 1 Českého rozhlasu Plzeň. V průběhu odpoledne odehrají filharmonici pod vedením hlavního dirigenta Oldřicha Vlčka program Máme rádi zvířata. Autorem aranžmá je Tomáš Ille a koncert doprovodí průvodním slovem Lenka Kavalová.

Máme rádi zvířata je interaktivní hudebně-zábavný pořad pro děti ve věku 4–8 let. Filharmonie nekonvenčně děti seznámí s hudebními nástroji, zvířecími zvuky v hudbě, zasoutěží si, zazpívají a některé si dokonce aktivně pod vedením dirigenta s filharmonií i zahrají. Na všechny děti se těší smutný Žabák, který potřebuje rozveselit.

„Plzeňská filharmonie je známá i díky svému zaměření na dětského diváka. Po úspěšných titulech Jsem Mojook Ojaak, Pojídač medvědů a Filharmoníček a ztracená písnička přichází s dalším projektem, který dětem přiblíží klasickou hudbu a zážitek z poslechu velkého orchestru. Vše proběhne interaktivní formou a posluchači budou součástí celého koncertu,“ říká PR manažer filharmonie Jakub Truneček.

Foto: Archiv PF