Pokud se nechcete poslední den letošního roku nezřízeně opít, ani strávit večer u onoho velkého NIC, které nám v posledních letech pravidelně servírují jako hlavní menu snad všechny televizní stanice, nabízí se jako varianta lepší zábavy návštěva divadelního představení. A to dokonce i v muzikálových a operetních divadlech. Jak známo, i herci nějaký ten kalíšek dobrého moku vypijí, takže mohla by být legrace… Výběr představení je tentokrát opravdu velký, byť volných míst už nezbývá mnoho, v některých divadlech dokonce žádná. Nemůžete tedy už počítat s tím, že by větší společnost seděla u sebe.

Snad největší počet představení nabízí letos plzeňské Divadlo J.K. Tyla. Hned čtyři – ve Velkém divadle se hraje dvakrát (odpoledne a večer) klasická Kálmánova opereta Čardášová princezna, na scéně Nového divadla pak rovněž “dvoják” bláznivé americké hudební komedie Sugar aneb Někdo to rád horké. Na operetní žánr se mohou těšit i Ostravané. Zde zazní v Divadle Jiřího Myrona populární Offenbachova Krásná Helena. Pražští muzikáloví nadšenci mohou zajít do Kalichu na roztančenou Pomádu, v Severočeském divadle v Ústí nad Labem naopak na Silvestra dostala přednost česká muzikálová klasika, tedy slavná Noc na Karlštejně. Na opačném konci republiky, v jihočeských Českých Budějovicích si zase herci zařádí v převlekové adaptaci prvorepublikové hudební komedie od Antonína Procházky Holka nebo kluk. Podobně střiženou hru s písničkami nabídne i Národní divadlo v Brně, které sehraje Saturnina a také speciální představení nazvané Silvestr s baletem.

Většina scén krom repertoárových titulů s trochou košilatého humoru dopřeje divákům silvestrovský přípitek. Dvě divadla pak nabízí “celonoční speciální program”: Městské divadlo Brno a Státní opera Národního divadla v Praze. Zatímco na Hudební scéně MDB zazní muzikál Johny Blue, na scéně Činoherní čeká diváky nejdříve crazy komedie Červené komety. Tato komedie naladí zaručeně každého do skvělé nálady, která se prohloubí následným programem. K tanci bude hrát Orchestr Městského divadla Brno a vy si zatančíte přímo na jevišti! Milovníci folklóru si mohou zazpívat společně s cimbálovou muzikou Václava Kováříka. A po slavnostním půlnočním přípitku začne oldies diskotéka Jindry Eliáše. O občerstvení se postará firma Brixton Gastro, která připravila spoustu delikates a vy se můžete těšit na plné rautové stoly. Cena jedné vstupenky na Silvestr party je 2.516,-. Svůj stůl můžete mít jak ve foyeru Činoherní scény, tak přímo v hledišti, nebo v divadelním sklepě Nekonečno.

Ještě velkoryseji je pojato tradiční galapředstavení Straussovy operety Netopýr, které vyprovází v Praze starý rok již tradičně. Zde je ještě několik vstupenek k dispozici, pokud jste ovšem ochotní investovat 5.990 – 8.990 korun. V ceně vstupenky je zahrnuto představení operety Netopýr, bohatý raut s neomezenou konzumací nealkoholických i alkoholických nápojů až do 2.30 hodin 1. 1. 2016, tanec na jevišti po skončení představení a tištěný divadelní program k představení Netopýr.

Program večera je následující:

19.00 Slavnostní otevření divadla a welcome drink
20.00–20.50 NETOPÝR, první jednání
20.50–21.40 první přestávka
21.40–22.50 NETOPÝR, druhé jednání
SILVESTROVSKÝ PŘÍDAVEK VE 2. JEDNÁNÍ
– A. Lara: Granada – Anda-Louise Bogza
– F. Lehár: (Das Land des Lächelns) Dein ist mein ganzes Herz – Tomáš Černý
– F. Loewe: (My fair lady) I could have danced all night – Jana Sibera
– Kankán
22.50–23.20 druhá přestávka
23.20–23.59 NETOPÝR, třetí jednání
24.00–00.20 Půlnoční přípitek s umělci
00.21–02.30 Tanec na jevišti v doprovodu orchestru

Dobře se bavte!


Foto:
1) Městské divadlo Brno (Johny Blue)
2) Pavel Křivánek (DJKT Plzeň, Sugar)